بهترین-کود-برای-رشد-سریع-درختان-میوه

بهترین کود برای رشد سریع درختان میوه باید طیف وسیعی از نیازهای اصلی گیاه را برطرف کند. با توجه به تاثیر کود دهی مناسب در رشد سریع درختان میوه، باغداران همیشه به دنبال بهترین محصول هستند. ما در رویش پارس تمام تلاش خود را گماشته ایم تا بهترین محصول را در این مورد تولید کنیم.

البته مدنظر داشته باشید که آبیاری و خاک مناسب نیز از ارکان اصلی رشد سریع گیاه هستند. این بدین معناست که چندین فاکتور در باره موضوع مورد بحث تاثیر گذار هستند.

در ادامه مقاله به بررسی فاکتورهای بالا خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید:بهترین کود برای درخت پرتقال


بهترین کود برای رشد سریع درختان میوه چیست؟

این سوال که بهترین کود برای رشد سریع میوه چیست؟ شاید خیلی کلی باشد. در ابتدا باید شرایط مطلوب پیش از کاشت برای درختان میوه فرآهم شود. این شرایط با آنالیز خاک جهت یافتن کاستی ها و اصلاح آن ها مطلوب خواد شد. سپس با تامین نیازهای اولیه درختان میوه در کم ترین زمان ممکن، بیشترین رشد و نمو را خواهند داشت. اصلیترین نیازهای اولیه پس از کاشت همان کود دهی مناسب و آبیاری درست می باشد.

کود مناسب درختان میوه بر اساس نتیجه آزمایش خاک، باید در زمان و فصل مناسب اعمال شود. با این روش  بهترین نتیجه در رشد درخت و میوه آن به دست می آید.

در ادامه چندین محصول جهت رشد سریع درختان میوه معرفی شده اند.

بیشتر بخوانید:علت میوه ندادن درخت پرتقال و راه حل

کود NPK برای رشد سریع درختان میوه

گیاهان بیش از سایر مواد مغذی به نیتروژن ، فسفر و پتاسیم نیاز دارند. به همین دلیل است که خرید کود NPK یکی از دغدغه های هر کشاورز است. این سه ماده غذایی که غالباً عناصر مغذی اولیه نامیده می شوند ، جزو 17 ماده مغذی ضروری برای زندگی گیاهان هستند. عناصر دیگر ، مانند آهن ، برای بقای گیاه به همان اندازه حیاتی هستند ، اما گیاهان به مقدار کمتری به آنها احتیاج دارند. علاوه بر این ، گیاهان مختلف نیازهای مختلفی دارند.

بیشتر بخوانید:علت میوه ندادن درخت سیب و راه حل

هر یک از سه ماده غذایی موجود در N-P-K وظیفه خاص خود را دارد:

نیتروژن (N) باعث رشد شدید ، پربرگ و رنگ سبز غنی در چمنزارها و گیاهان دیگر می شود. بدون نیتروژن کافی ، رشد آهسته می شود و چمن ها و گیاهان رنگ پریده می شوند.

فسفر (P) انرژی را روی رشد قوی ریشه و گلها ، میوه ها و دانه ها متمرکز می کند ، در عین حال به گیاهان کمک می کند از سایر مواد مغذی به طور موثر استفاده کنند. کمبود فسفر باعث ضعف ریشه ها و فاقد گل و میوه می شود.

پتاسیم (K) رشد کلی را افزایش می دهد. به تنظیم رشد ریشه و رشد کمک می کند و گیاهان را سالم و متعادل نگه می دارد. این امر بر کلیه جنبه های رفاه چمن و باغ ، از تحمل سرما و خشکسالی تا بیماری و مقاومت در برابر آفات تأثیر می گذارد.

بنابراین با خرید این محصول می توانید هر سه نیاز اصلی درختان میوه را بر طرف نمایید.

بیشتر بخوانید:شرایط محیطی رشد مرکبات

کود-NPK-برای-رشد-سریع-درختان-میوه

بیشتر بخوانید:خرید کود NPK (راهنمای کامل خرید)

کود آهن کلاته

یکی دیگر از عناصر حیاتی جهت رشد سریع درختان میوه آهن است. عنصر آهن کمتر از نیتروژن، پتاسیم و کلسیم مورد نیاز گیاه است. اما وجود آن به هر مقدار کم بازهم ضروریست.

یکی از محصولات رویش پارس کود آهن کلاته هلیکس است. این کود حاوی آهن اضافی جهت رشد سریع درختان میوه است. این مقدار آهن در صفحه مواد تشکیل دهنده برچسب محصول نشان داده شده است.

بیشتر بخوانید:کود آهن کلاته

گوگرد مایع برای رشد سریع درختان میوه

بدون تامین کردن گوگرد موردنیاز گیاهان, نه تنها امکان رشد سریع درختان میوه وجود ندارد بلکه ادامه حیات غیر ممکن است. گوگرد یک عنصر مغذی ثانویه محسوب می شود و استفاده از آن برای کشاورزی ، از دو جهت حائز اهمیت است:1-  فعال کننده آنزیمی است که گیاه برای القای نیتروژن لازم دارد 2- عنصر پیش ساز برای سنتز پروتئین می باشد. اکثر خاک های کم گوگرد معمولاً دارای مواد آلی کمی هستند، بافت درشتی دارند و احتمالاً دارای pH بالایی هستند. به همین علت ضروری است که در بازه زمانی رشد گیاه, گوگرد به میزان کافی در اختیار گیاه قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید:علت زرد شدن برگ درخت پرتقال

گوگرد مایع یک محصول بسیار غلیظ است که از تیوسولفات آمونیوم مشتق شده و حاوی نیتروژن قابل توجهی نیز می باشد. گوگرد مایع 100٪ محلول در آب است و از طریق تغذیه برگی بلافاصله در اختیار گیاه قرار می گیرد. از طریق آنالیز بافت برگ و بازرسی چشمی می توان به کمبود گوگرد در گیاه پی برد و با استفاده از کود گوگرد مایع آن را اصلاح کرد. از علائم کمبود گوگرد می توان به توقف رشد گیاه ، رنگ پریدگی رگبرگ ها و زرد شدن برگ های جوان تر در حالی که برگهای پیر سبز باقی می مانند ، اشاره کرد.در زمان استعمال کود گوگرد مایع بر گیاه  باید مراقب بود که بیش از حد استفاده نشود زیرا مقدار زیاد باعث سوختگی گیاه می شود.

بیشتر بخوانید:بهترین کود برای درخت لیمو

گوگرد-مایع-برای-رشد-سریع-درختان-میوه

بیشتر بخوانید:خرید گوگرد مایع | قیمت سال 1400

کود پلی میکرو، جهت تامین عناصر ریزمغذی

کود پلی میکرو حاوی مواد ریزمغذی (Micronutrient fertilizer) مانند روی ، مس ، منگنز ، آهن ، مولیبدن و غیره است. این مواد با این حال که مقدار مصرف آن ها در گیاهان پایین است اما وجود آن ها جهت رشد، بسیار حائز اهمیت است. درواقع دلیل نام گذاری آن ها به نام ریزمغذی همین مقدار کم مصرف این مواد توسط گیاهان است.

اگر بخواهیم اهمیت استفاده کود پلی میکرو در گیاهان را توضیح دهیم، به دلیل وجود طیف وسیعی از عناصر ریزمغذی در کنار عناصر ضروری در این محصول در یک سرفصل نمی گنجد. در جدول آنالیز کود پلی میکرو رویش پارس، محتویات تضمین شده این محصول آورده شده است.

هر یک از این ریزمغذی ها نقش کلیدی در تغذیه گیاهان ، حیوانات و انسان ایفا می کنند. حاصلخیزی خاک و در نتیجه کود ، اجزای اساسی تغذیه جمعیت جهان هستند. غذای فراوان، با کیفیت بالا و مقرون به صرفه ای که در حال حاضر داریم توسط صنعت کود و کشاورزانی که از منابع مغذی موجود با مسئولیت و پایداری استفاده می کنند ، امکان پذیر شده است.

بیشتر بخوانید:کود پلی میکرو

قیمت بهترین کود جهت رشد سریع درختان میوه

با توجه به مطالب گفته شده، شما برای رسیدن به رشد سریع درختانتان باید ترکیبی از کودها را با توجه به نیاز زمینتان استفاده کنید. بنابراین قیمت بهترین کود جهت رشد سریع درختان میوه ثابت به صورت جمعی محاسبه خواهد شد. قیمت کودهای ترکیبی در بازار اغلب با توجه به درصد عناصر موجود در آن مشخص می شود. در بیشتر مواقع مشاهده شده که انواع مختلف این دسته کودها با قیمتهای بالایی به فروش گذاشته شده است. این درحالیست که در بسیاری از مواقع خرید تعداد بالای این کودها برای کشاورزان به سختی امکان پذیر می باشد.

اما مشتریان ما در این مورد هیچ نگرانی نخواهند داشت. به راحتی با مراجعه به سایت رویش پارس و تماس با متخصصان فروش ما، می توانید از قیمت به روز محصولاتمان از جمله مقرون به صرفه ترین قیمت مطلع شوید.

ما هستیم که پاسخگوی شما باشیم.

اطلاعات تماس:

جهت سفارش و خرید بهترین کود جهت رشد سریع درختان میوه با شماره های 03131326055-03131326056 تماس حاصل بفرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.