بهترین-کود-برای-درخت-پرتقال

چرا باید از بهترین کود برای درخت پرتقال استفاده کنیم؟ این موضوع ممکن است به ذهن هر کشاورزی در ابتدای شروع کشت برسد. استفاده از بهترین کود برای پرتقال موجب می شود شما بهترین محصول را بدست آورید. درخت پرتقال یک محصول بسیار زیبا به خصوص در مناطق با آب و هوای گرمتر، دارد.

کود دهی یکی از اساسی ترین فاکتورها در زمینه کاشت و رشد این محصول است. ارزش اصلی کود دهی زمانی خود را نشان می دهد که شما در منطقه آب و هوایی درستی این گیاه را کشت ندهید. یعنی شرایط آب و هوایی بهینه رشد برای گیاه فرآهم نباشد، اینجاست که ارزش کود دهی و رسیدگی شما مشخص می شود.

با کود دهی درست شما درخت پرتقال شادابتر و محصول خوشمزه تری خواهید داشت. این در حالیست که اگر درست رسیدگی انجام ندهید، محصول درخت پرتقال به راحتی خراب و بی ارزش و بد مزه می شود.

در این مقاله راجع به مواردی که در زیر آورده شده صحبت نموده ایم.

 • چرا باید از کود برای درخت پرتقال استفاده کنیم.
 • نحوه انتخاب بهترین کود برای باغ پرتقالمان چیست؟
 • تاثیر کود بر سلامتِ رشد گیاه به چه صورت است؟

در ادامه لیستی از بهترین کودهایی که می توانید برای رشد بهتر گیاهتان استفاده کنید آورده شده است.

با ما همراه باشید.

جهت سفارش، خرید و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 03131326055-03131326056 تماس حاصل بفرمایید. یا از  طریق بخش تماس با ما یا سفارش محصول سایت، با ما در تماس باشید.

بیشتر بخوانید:بهترین کود برای درخت لیمو


چه کودی برای درخت پرتقال مناسب است

از نظر ما کود مناسب درخت پرتقال باید ارگانیک باشد. این مسئله نه فقط برای درخت پرتقال، بلکه برای هر محصول دیگری نیز در اولویت ماست. بدین معنا که مجموعه رویش پارس کلا تاکیدش بر محصولات ارگانیک و طبیعی است. البته که روند تولید کود و کود دهی در تمامی کشورهای پیشرفته بدین صورت است.

بهترین کود برای درخت پرتقال باید حاوی عناصر مورد نیاز این محصول باشد.

بهترین-کود-برای-درخت-پرتقال

بیشتر بخوانید:بهترین کود برای رشد سریع درختان میوه

نکات مهم در پرورش درخت پرتقال

قبل از بحث کود باید به نکات مهمی که در پرورش درخت پرتقال وجود دارد، توجه کنید.

شرایط ضروری کشت درخت پرتقال

 • شرایط جوی منطقه، مناسب کشت مرکبات باشد.
 • آب کافی در اختیار گیاه جهت آبیاری باغ وجود داشته باشد
 • خاک زراعی باغ مناسب کشت مرکبات باشد. به عبارت دیگر یک آنالیز ابتدایی خاک انجام پذیرد تا بدانید که آیا خاک ظرفیت کشت مرکبات را دارد یا نه.

نکات مهم در هنگام رشد درخت پرتقال

 • آبیاری دوره ای (مثلا هر 8 تا 10 روز یکبار)
 • عدم آبیاری در دوره های سرد و بارانی
 • زهکشی مناسب (استفاده درست از کمی سنگ و شن پای درخت جهت نگه داری آب بیشتر)
 • رعایت دوره کود دهی (طبق دستور متخصص. منتهی مد نظر داشته باشید که عموما از اوایل بهار تا اواخر تابستان این کار انجام می گردد)
 • رعایت قانون و قاعده حداقلی هرس کردن و رسیدگی به درخت

حال که برخی نکات ضروری را گفتیم با ما همراه باشید تا بهترین کود برای درخت پرتقال را معرفی نماییم.

بیشتر بخوانید:شرایط محیطی رشد مرکبات

بهترین کود برای درخت پرتقال چیست؟

ضروری ترین کار پیش از معرفی بهترین کود برای درخت پرتقال، آنالیز کردن خاک زراعی است. پس از اینکه آنالیز خاک را انجام دادید مشخص می شود خاک شما در کدام یک از عناصر کمبود دارد. نیتروژن، فسفرو پتاسیم جز عناصر اعلی هستند که در اصل کمبود آن ها، به نسبت کمبود ما کود کامل را به شما معرفی می کنیم. در اصر کمبود عناصر ریزمغذی نیز محصولات مخصوص به شما داریم.

مجموعه رویش پارس طیف گسترده ای از هر محصولی به صورت ترکیبی و خالص در اختیار شما می گذارد.

بهترین-کود-برای-درخت-پرتقال-چیست

بیشتر بخوانید:علت زرد شدن برگ درخت پرتقال

کود کامل برای درخت پرتقال

سه عنصر اصلی برای رشد درختان پرتقال، نیتروژن، فسفر و پتاسیم است. این سه ماده غذایی که غالباً عناصر مغذی اولیه نامیده می شوند ، جزو 17 ماده مغذی ضروری برای زندگی گیاهان هستند. عناصر دیگر ، مانند آهن ، برای بقای گیاه به همان اندازه حیاتی هستند، اما گیاهان به مقدار کمتری به آنها احتیاج دارند.

کود NPK رویش پارس می تواند تمامی نیازهای گیاه شما را رفع کند.

جهت سفارش، خرید و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 03131326055-03131326056 تماس حاصل بفرمایید. یا از  طریق بخش تماس با ما یا سفارش محصول سایت، با ما در تماس باشید.

بیشتر بخوانید:خرید کود NPK (راهنمای کامل خرید)

کود فروت ست- بهترین کود برای میوه دهی درخت پرتقال

کود فروت ست موجب بهبود رشد و شکل گیری پرتقال می شود. اوایل بهار و اواخر زمستان که دمای خاک کم است و برگها رشد نمی کنند و جریان شیره در درخت پرتقال کند است، تغذیه جوانه ها بسیار مهم است زیرا گیاهان مواد مغذی را در این مدت به درستی جذب نمی کنند.

کود فروت ست به منظور کاهش ریزش زودرس پرتقال و بهبود محصول دهی درختان پرتقال در طی سالهای کم محصول استفاده می گردد. یکی از دلایل سال های کم محصول، ریزش زودهنگام گلها قبل از لقاح به دلیل کمبود روی و بور است. استفاده از این کود منجر به کاهش ریزش جوانه و گل ها می شود. این محصول حاوی نیتروژن ، روی و بور است و به گیاه کمک می کند تا مواد مغذی مورد نیاز سال آینده را ذخیره کند.

بیشتر بخوانید:کود فروت ست

کود پلی میکرو- تامین ریزمغذی های درخت پرتقال

کود پلی میکرو حاوی مواد ریزمغذی (Micronutrient fertilizer) مانند روی ، مس ، منگنز ، آهن ، مولیبدن و غیره است. این مواد با این حال که مقدار مصرف آن ها در درخت پرتقال پایین است اما وجود آن ها جهت رشد، بسیار حائز اهمیت است. درواقع دلیل نام گذاری آن ها به نام ریزمغذی همین مقدار کم مصرف این مواد توسط گیاهان است.

کودهای میکرو کمبود مواد ریزمغذی موجود در خاک را اصلاح می کنند. جهت استفاده از کود پلی میکرو باید ابتدا آزمایش خاک انجام پذیرد و با مشخص شدن فقر خاک، این محصول باید استفاده شود.

جهت سفارش، خرید و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 03131326055-03131326056 تماس حاصل بفرمایید. یا از  طریق بخش تماس با ما یا سفارش محصول سایت، با ما در تماس باشید.

بیشتر بخوانید:کود پلی میکرو

قیمت بهترین کود برای درخت پرتقال

قیمت بهترین کود برای درخت پرتقال بازار متفاوت است. بسته به تولید داخل بودن یا وارداتی بودن آن قیمت ها فرق دارند. در هنگام خرید توجه داشته باشید که محصولات ارزان قیمت با کیفیت پایین نمی توانند بازدهی لارم را فراهم کنند و گاها ممکن است باعث آسیب به محصولات شما نیز بشوند. توصیه می شود به دنبال محصول با کیفیت و قیمت مناسب و بهینه باشید.

تا به اینجا مطمئنیم اهمیت استفاده از محصولات مجموعه رویش پارس برای سلامت محصولات را متوجه شده اید. تاثیر کودهای معرفی شده روی روند رشد گیاه به گونه ای است که ارزش خرید این محصول را نسبت به هر نمونه مشابه دیگری را بهتر و منطقی تر توجیه می کند.

روند تولید در مجموعه ما به صورتیست که تمامی عوامل تاثیر گذار در قیمت به بهینه ترین حد خود رسیده اند. منفعتی که شما از مصرف محصولات تولیدی رویش پارس می برید در قبال هزینه ای که می کنید کاملا منطقی و مقرون به صرفه است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.