گوگرد-مایع-ارگانیک

اهمیت گوگرد مایع ارگانیک را میتوان از حجم حضور عنصر گوگرد در ترکیبات آلی و معدنی فهمید. گوگرد با شرکت در اقسام فرآیندهای متابولیکی تاثیر شاخص و مهمی در حیات گیاهان دارد.

برای مثال آمینواسیدهای خاصی که حاوی عنصر S هستند، بدون وجود گوگرد تشکیل نمیشوند. حال اگر از گوگرد مایع ارگانیک استفاده شود، تاثیر و سرعت سنتز این آمینواسیدها چندین برابر خواهد بود. علاوه بر این، گوگرد نقش بسزایی در عملکرد بهینه آنزیمها، تشکیل ویتامینها و لیپیدها و دیگر ترکیبات مهمِ گیاهان دارد.

بیشتر بخوانید:انواع گوگرد مایع

در شرایط طبیعی اهمیت وجود گوگرد، همسطح عناصر مغذی اصلی مورد نیاز گیاهان محسوب میشود. یعنی در کنار نیتروژن، فسفر و پتاسیم، گیاهان به حضور گوگرد نیز، نیاز مبرم دارند. بنابراین اگر این عنصر به اندازه کافی در دسترس گیاهان قرار نگیرد، طبیعاتا رشد آن ها با مشکل روبرو خواهد شد. نتیجتا تمام زحمات کشاورز در طول فصول رشد، به هدر میرود.

یکی از بهترین و بهینه ترین منابع تامین این عنصر برای گیاهان، گوگرد مایع ارگانیک است.

در ادامه راجع به منابع ارگانیک گوگرد و نحوه تامین آن صحبت میکنیم. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

بیشتر بخوانید:کود گوگرد | انواع کودها با گوگرد خالص


انواع کودهای ارگانیک

کودهای ارگانیک، از نوع کودهایی هستند که بصورت طبیعی تولید شده و عموما حاوی عنصر کربن هستند. کودهای حیوانی، کود مرغی و بعبارتی تمامی ضایعات حیوانی یا پرندگان را میتواند بعنوان منبعی از کودهای ارگانیک تلقی نمود. البته که ضایعات گیاهی یا همان کمپوستها نیز در این دسته قرار میگیرند.

بیشتر بخوانید:کود کلسیم پلی سولفیت (گوگرد و کلسیم)

با پیشرفت تکنولوژی در زمینه تولید کود، روشهای سنتزی برای تولید کودهای ارگانیک بوجود آمد. یعنی کودهایی ساخته شد که میتوان سطح جذب و کیفیت آن ها را برای گیاهان در حد کودهای ارگانیک و طبیعی دانست.

معیار و متره هایی در صنعت تولید کود وجود دارد، که توسط آنها میتوان تصمیم گرفت که آیا محصولات یک شرکت در زمره کودهای ارگانیک قرار میگیرد یا نه.

بیشتر بخوانید:بهترین کود برای یونجه | گوگرد مایع برای یونجه

میتوان گفت که کودهای ارگانیک تولیدی رویش پارس حتی نسبت به خود کودهای طبیعی نیز برتری دارد. میپرسید چرا؟ چون نسبت عنصر مفیدِ موجود در محصولات بسیار بالا است. بدین صورت هزینه کرد شما نسبت به میزان عنصرِ مفیدی که در اختیار گیاه قرار میگیرد، بسیار بهینه خواهد شد.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع برای درخت سیب

گوگرد مایع ارگانیک چیست

گوگرد-مایع-ارگانیک-چیست

گوگرد-مایع-ارگانیک-چیست

یکی از کودهایی که استفاده آن برای رشد گیاهان و محصول دهی ضروری است، گوگرد مایع ارگانیک است. میزان مصرف گوگرد مایع ارگانیک نسبت به منطقه جغرافیایی که زمین کشاورزی در آن قرار گرفته میتواند متفاوت باشد.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع چیست؟

گوگرد شانزدهمین عنصر رایج در پوسته زمین است. گوگرد یکی از معدود عناصریست که به صورت نامحدود در زمین وجود دارد. پیش ازینکه دانشمندان خواص گوگرد در جذب عناصر و دیگر تاثیرات آن در رشد گیاه پی ببرند، ازین عنصر در تولید سموم محافظتی گیاه استفاده میکردند. گوگرد در تروپوسفر به شکل اکسیدهای گوگرد (IV) و (VI)، آئروسل ها، اسید سولفوریک (VI)، سولفات ها، سولفید هیدروژن و ترکیبات گوگرد آلی فرار وجود دارد. این ترکیبات را میتوان توسط فرآیندهای طبیعی یا شیمیایی استخراج نمود.

بخش اعظم سولفور موجود به صورت غیر طبیعی و طی فرآیندهای شیمیایی تولید میشود. در سالهای اخیر تولید شیمیایی عنصر و رهایش آن در طبیعت با محدودیتهای مواجه شده است. درواقع قوانین بین المللی محیط زیستی جهت محافظت از طبیعت رهایش این عنصر در طبیعت را محدود میکند.

بدین ترتیب گوگرد در دسترس گیاهان کاهش یافته، و این کمبود جهت بهبود عملکرد آن ها باید جبران شود. راه جبران چیست؟ افزایش گوگرد به خاک در قالب کود.

یکی از بهترین کودهای حاوی گوگرد، گوگرد مایع ارگانیک تولیدی رویش پارس است. این کود بصورت مایع بوده که همین امر راندمان جذب آن را توسط گیاه افزایش میدهد. از سمتی روش تولید آن طوری بوده که این کود را در زمره کودهای ارگانیک قرار میدهد. همانطور که در بالا توضیح داده شد، کودهای ارگانیک بسیار مفیدتر از کودهای شیمیایی خواهد بود. درواقع تاثیر مستقیمی در راندمان و هزینه کرد کشاورزان برای خرید کود خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع برای درخت بادام

تفاوت گوگرد مایع ارگانیک و  کود گوگرد شیمیایی

بارزترین برتری و تفاوت گوگرد مایع ارگانیک نسبت به نمونه شیمیایی خود این است  که ریشه گیاه به راحتی میتواند آن را به صورت کامل جذب کند. درواقع گیاه با ترکیبات شیمیایی کود آشنا بوده و درصد جذب عناصر مغذی آن بالا میرود.

از طرفی عموما کودهای شیمیایی پس از جذب توسط ریشه، رسوباتی در خاک از خود بجایی میگذارند. این رسوبات در بدترین حالت ممکن درون شریانهای تغذیه ای گیاه نیز بجا میمانند. رسوب ترکیبات کود در گیاه به مرور زمان موجب مرگ، یا در بهترین حالت کاهش محصول دهی زمین زراعی شما خواهد شد.

بنابراین یکی از مهمترین ارکان استفاده از کود برای کشاورزان، استفاده از کودهای با کیفیت است. بطوری که هزینه کرد آن ها بدتر منجر به ضرر و تاثیر برعکس نشود.

بیشتر بخوانید:تاثیر گوگرد مایع بر گوجه فرنگی

بهترین مرجعی که جهت خرید کود میتوانیم به شما معرفی کنیم، مجموعه رویش پارس است

رویش پارس تکنولوژی بروز دنیا در تولید کودهای ارگانیک خود بکار میگیرد. ازین طریق میتواند محصولات سنتزی خود را در زمره کودهای ارگانیک و طبیعی قرار دهد. تمام تلاش مجموعه رویش پارس این بوده که بهترین محصولات را با کمترین قیمت ممکن در اختیار کشاورزان قرار دهد. تمام انگیزه و تلاش ما در جهت بهبود صنعت کشاورزی کشور عزیزمان بوده و خواهد بود.

بیشتر بخوانید:کود گوگرد مایع بجای سموم کشاورزی

تاثیر گوگرد مایع ارگانیک بر گیاهان

تاثیر-گوگرد-مایع-ارگانیک

تاثیر-گوگرد-مایع-ارگانیک

در ادامه این مبحث، تاثیر گوگرد مایع ارگانیک برند بن فارمِ تولیدی رویش پارس را را برای شما می آوریم.

بیشتر بخوانید:بهترین کود برای گیاهان آپارتمانی

  • گوگرد مایع خاصيت التيام بخشي و حفاظتي فوق العاده در برابر قارچهاي sp Alternaria, sp Plasmopara sp Uncinula ,sp Erysiphe ,sp Sphaerotheca عامل بيماري سفيدك پودري (sp Venturia) (عامل بيماري لكه سياه سيب و گلابي) و sp Taphrina (عامل بيماري پيچيدگي برگ هلو) و كنه ها (كنه هاي گالزا، كنه هاي تارتن)، شته ها، شپشك ها و تريپس را دارد.
  • این محصول در کشت هیدروپونیک مصرف آن موجب باز شدن زود هنگام گلهای زینتی می شود و هچنین موجب بهبود كيفيت محصولات همچون رنگ، طعم، بريكس و عطر ميوه مي گردد و به طور چشمگير بر وزن ميوه و حجم آن مي افزايد.
  • گوگرد مایع ارگانیک با افزایش قابلیت جذب عناصر غذایی پر مصرف و ریزمغذی در خاک، به رشد گیاه کمک کرده و موجب افزایش عملکرد کمی و کیفی محصول می گردند.
  • مواد غذایی موجود در کود باکتری های مفید خاک را فعال میکند. نتیجتا عملا اکسیداسیون بیولوژیکی را در خاک تسهیل می نماید.
  • این کود با ضدعفونی نمودن خاک به سلامت گیاه و محیط زیست کمک شایانی نموده و مصرف سموم شیمیایی را کاهش می دهد.
  • این کود تولید محصول شما را تا 30 درصد افزایش میدهد.
  • گوگرد مایع ارگانیک جذب نیتروژن توسط گیاه را افزایش قابل توجهی میدهد.
  • در روند تولید این محصول هیچگونه مواد شیمیایی مضرری استفاده نشده است.
  • استفاده از گوگرد مایع ارگانیک موجب میشود که نیاز به استفاده از سموم شیمیایی کاهش قابل توجهی یابد.

بیشتر بخوانید:آفات و بیماری های گیاهان آپارتمانی

طریقه استفاده گوگرد مایع ارگانیک

طریقه-استفاده-گوگرد-مایع-ارگانیک

طریقه-استفاده-گوگرد-مایع-ارگانیک

گوگرد مایع ارگانیک دو منظوره تولیدشده توسط شرکت رویش پارس با برند بن فارم در گالن 1، 5 و 20 لیتری به فروش می رسد. جهت مشاهده طریقه یا دستورالعمل مصرف میتوانید روی گوگرد مایع  کلیک نمایید.

ترکیبات

ترکیبات گوگرد مایع ارگانیک تولیدی رویش پارس به صورتی است که بیشتر میزان گوگرد عنصری را در اختیار گیاه قرار میدهد. این محصول 30 درصد گوگرد کلی و 13 درصد گوگرد عنصری در دارد. در پیوندی که بالا قرار داده شده میتوانید ترکیبات این محصول را دقیقتر مشاهده نمایید.

فروش گوگرد مایع ارگانیک

به صورت کلی چندین عامل تاثیرگذار در خرید و فروش گوگرد مایع ارگانیک وجود دارد که ما در رویش پارس تک تک این عوامل را بررسی و مورد تحقیق قرار دادیم تا با رعایت حقوق مشتریمان محصول با کیفیت و برتری را در اختیارتان قرار دهیم.

بیشتر بخوانید:بهترین گوگرد مایع در بازار

ما برای اینکه فروشنده موفقی باشیم، باید بدانیم که مردم وقتی خرید میکنند، چگونه فکر می‌کنند. این را شما به ما نمی‌گویید ولی با مطالعه رفتاری شما و توجه به نیازهای بازار، درک آن آسان خواهد بود. ما در رویش پارس جهت درک نیازهای شما خودمان را در مقام مشتری­انمان قرار دادیم و با این روش سعی در بررسی هرچه دقیقتر نیازهای شما هنگام خرید گوگرد مایع، کرده ایم.

بیشتر بخوانید:خرید گوگرد مایع | قیمت سال 1400

Related articles

more
کود-ماهی-را-برای-چه-گیاهانی-می-توانید-استفاده-کنید

کود ماهی را برای چه گیاهانی می توانید استفاده کنید

شاید اگر قصد استفاده از کود ماهی را دارید این پرسش به ذهنتان خطور کند که اصلا کود ماهی را برای چه گیاهانی می توانید استفاده کنید؟ کود ماهی به دلیل دا...

1400 آذر 29
علت-خشک-شدن-خرمای-مضافتی-و-راه-حل-آن

علت خشک شدن خرمای مضافتی و راه حل آن

در این مقاله به علت خشک شدن خرمای مضافتی و راه حل آن می پردازیم. خرمای مضافتی شهر بم که در استان کرمان ایران واقع شده است، با نام "خرمای بم" شناخته می...

1400 آذر 29
انواع-روش-های-از-بین-بردن-علف-های-هرز

انواع روش های از بین بردن علف های هرز

انواع روش های از بین بردن علف های هرز خیلی به نوع علف هرزی که اطراف گیاه یا درخت شما روئیده است بستگی دارد. برای از بین بردن علف های هرز، می‌توانید به...

1400 آذر 29
ساده-ترین-راه-های-جلوگیری-از-سرما-زدگی-درختان-و-شوری-خاک

جلوگیری از سرما زدگی درختان و شوری خاک

...

1400 آذر 29
علت-ریزش-گل-انار-و-جلوگیری-از-آن

علت ریزش گل انار و راه جلوگیری

...

1400 آذر 29
کود-مرغی-برای-انار

کود مرغی برای درخت انار

...

1400 آذر 29
تاثیر-نمک-بر-درخت-انار

تاثیر نمک بر درخت انار

...

1400 آذر 29
کود-مرغی-و-هر-آنچه-که-باید-درباره-آن-بدانید

کود مرغی | هر آنچه که باید درباره آن بدانید

...

1400 آذر 29
جدیدترین-تکنولوژی-های-کشاورزی-تا-سال-2023

جدیدترین تکنولوژی های کشاورزی تا سال 2023

...

1400 آذر 29
درمان-بار-ندادن-پسته-افزایش-باردهی-پسته

درمان بار ندادن پسته | افزایش باردهی پسته

...

1400 آذر 29

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

ارسال نظر

best sellers

more