گوگرد-مایع-برای-درخت-سیب

گوگرد مایع برای درخت سیب نه تنها ضد قارچ و آفت است بلکه به طرز قابل توجهی موجب بهبود کیفیت محصول شما می گردد. این را ما نمی گوییم، این مسئله از لحاظ علمی تایید شده است.

به طور کلی زمینهای زراعی ایران در مناطقی هستند که قلیاییت بالایی دارد. اکثر زمین ها نیز حالت آهکی به خود دارند. از طرفی آب هوای منطقه ما گرم و خشک نیز هست. چنین خاک هایی سطح pH بالایی دارند.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع ارگانیک

اکسیداسیون گوگرد در خاک، علاوه بر تامین نیازهای گوگرد موجب کاهش سطح pH خاک می گردد. گاهی اوقات از اسید سولفوریک استفاده می کنند، اما این ماده بسیار خطرناک است. از طرفی آسیبهای خود را نیز برای خاک دارد. بنابراین استفاده از خود گوگرد مایع ارگانیک به جای مواد شیمیایی به شما توصیه می گردد.

بیشتر بخوانید:بهترین گوگرد مایع در بازار


تاثیر گوگرد مایع بر درخت سیب

تاثیر-گوگرد-مایع-بر-درخت-سیب

تاثیر-گوگرد-مایع-بر-درخت-سیب

گوگرد نقش کلیدی در تولید اسیدهای آمینه حاوی عنصر S است. بنابراین در دسترس نبودن گوگرد برای گیاه یعنی عدم تولید پروتئین ها و موجب توقف رشد آن می شود.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع | تمام مطالبی که پیش از خرید باید بدانید

در زمینه استفاده از گوگرد مایع برای درخت سیب آزمایشهای علمی انجام شده است. برای مثال استفاده از گوگرد برای درخت سیب موجب افزایش موارد زیر می شود.

  1. تاثیر بسزایی در تنظیم PH خاک هایی که حالت قلیایی بالایی دارند.
  2. افزایش دسترسی درخت به عناصر فسفر، آهن و روی در درختان سیب در طی فصل رشد.
  3. افزایش تولید کلروفیل در برگ درختان سیب

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع برای خیار

علائم کمبود گوگرد در درخت سیب

علائم کمبود گوگرد در بیشتر مواقع ابتدا قابل لمس نیست. بنابراین بهتر است که پیش از کاشت زمین زراعی را مورد آنالیز قرار بدهید. این مهم کمک میکند که اگر زمین زراعی دچار کمبود و ضعف در ماده خاصی است ازآن مطلع شوید. گاهی اوقات کمبود مواد مغذی گیاه را به نقاط قابل بازگشتی می رساند.

در زمینه کمبود گوگرد برای درخت سیب، این کمبود را میتوان با ظاهر شدن کلرز روی برگهای درخت مشاهده کرد.

یکی دیگر از نشانه های کمبود گوگرد در درخت سیب، کم رنگ شدن، یا به اصطلاح رنگ رفتگی ظاهری برگ های است.

بیشتر بخوانید:علائم کمبود گوگرد در گیاهان

دلایل کمبود گوگرد در درختان

گوگرد یکی از عناصر حیاتی برای رشد درختان است. تاثیر این عنصر با فسفر در گیاهان مقایسه می شود. بهر حال کشاورزان یک دید قدیمی نسبت به گوگرد دارند.

مراتب زیادی پیش آمده که کشاورز آنالیز میزان گوگرد خاک خود را نمیخواهد. وقتی دلیل آن را میپرسید بر این باورند که زمین به اندازه کافی گوگرد دارد. اما چرا؟

زمین به صورت طبیعی در خود ممکن است مقداری گوگرد به حالتهای مختلفی داشته باشد. از طرفی دیگر مقداری گوگرد نیز به صورت غیر طبیعی از حشره کش ها و ضد قارچها به زمین میرسد. مقداری نیز گیاه از اتمسفر دریافت میکند.

بنابراین عوامل کمتر شدن گوگرد در دسترس گیاهان به صورت زیر است.

  1. شست و شوی گوگرد طبیعی موجود در خاک به دلیل باران و شستگی سطح زمین
  2. کمتر شدن استفاده از حشره کش ها و ضد آفت های قوی
  3. عدم اجازه به کارخانه جات برای رها سازی گازهای حاوی گوگرد در هوا

خرید گوگرد مایع | قیمت سال 1400

استفاده از گوگرد مایع به جای سموم کشاورزی

چند سالیست که فرهنگ استفاده از مواد شیمیایی برای محصولات کشاورزی زیر سوال رفته است. بیشتر مردم ترجیح میدهند که مواد خوراکی آن ها کمترین ترکیبات شیمیایی را دریافت کرده باشند. اصطلاح دیگری که برای اینطور مواد استفاده میشود این است که ارگانیک باشند.

بنابراین کشاورزی مدرن، دارد به سمت و سوی عدم استفاده از مواد شیمیایی می رود. همین موضوع یعنی استفاده کمتر از حشره کش ها و ضد قارچ ها. این یعنی دسترسی کمتر به گوگرد موجود در این مواد شیمیایی برای درختان.

حال شما می توانید به راحتی با استفاده از خود گوگرد مایع این کمبود را برطرف کنید. از طرفی این محصول خود خاصیت ضد قارچ و آفت دارد. جایگزین بسیار مناسبی برای سموم کشاورزی خواهد بود.

بیشتر بخوانید:کود گوگرد مایع بجای سموم کشاورزی

گوگرد مایع بن فارم

کودهای گوگرد مایع بن فارم چند منظوره بهترین نوع خود در بازار ایران است. بیشتر کودهای گوگردی که در حال حاضر در بازار وجود دارند حاوی سولفات هستند. سولفات جذب خوبی دارد، اما مستعد شستشو است. کودهای تولیدی رویش پارس حاوی ترکیب تیوسولفات پتاسیم است که باعث می شود گوگرد در حالتی پایدار در اختیار گیاه قرار بگیرد. گوگرد مایع چند منظوره هلیکس دارای سوفلور به فرم SO3 و پتاسیم به فرم K2O می باشد که از بهترین ترکیب های موجود در بازار می باشد.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع

کود دهی مناسب درخت سیب

کود-دهی-مناسب-درخت-سیب

کود-دهی-مناسب-درخت-سیب

بیشتر بخوانید:علت میوه ندادن درخت سیب و راه حل

بعد از آنالیز خاک و انتخاب کود مناسب به روش کود دهی درخت سیب می رسیم. به طور کلی دو مرتبه به درخت سیب کود گوگرد مایع می دهیم.

بیشتر بخوانید:فواید گوگرد مایع در کشاورزی

زمان محلول پاشی درخت سیب

محلول پاشی قاعده و قانون خود را دارد. در هر چرخه رشد درخت سیب 2 مرتبه باید گوگرد مایع را در آب حل کنید و محلول پاشی را انجام دهید.

  1. 1. پیش از گلدهی
  2. 2. سفتی دانه

هر کدام از این مراحل میزان کود دهی فرق می کند. جهت اطلاع از میزان و روش درست کود دهی با متخصصان ما تماس حاصل فرمایید.

چند راه ارتباطی ما یکی تلفنهای تماس است که در قسمت تماس با ما و پاورتی همین مقاله قابل مشاهده است. راه دوم و سریعتر استفاده از آیکون واتس آپ پایین سمت راست صفحه گوشی یا دکستاپ شما است. با کلیک بر این علامت می توانید به راحتی هرچه تمام با متخصصان ما به صورت شبانه روزی تماس حاصل فرمایید.

قیمت کود گوگرد مایع برای درخت سیب

قیمت کود گوگرد مایع برای درخت سیب در بازار متفاوت است. لیست قیمتهای متنوعی برای بهترین کودهایی که میتوانید برای درخت سیب استفاده کنید وجود دارد. در هنگام خرید توجه داشته باشید که محصولات ارزان قیمت با کیفیت پایین نمی توانند بازدهی لازم را فراهم کنند و گاها ممکن است باعث آسیب به محصولات شما نیز بشوند. توصیه می شود به دنبال محصول با کیفیت و قیمت مناسب و بهینه باشید.

اگر سطح عناصر مفید کودبالا و ناخالصی های آن حداقل نباشد، خرید آن به صرفه نخواهد بود و از طرفی می تواند به گیاه آسیب برساند.

قیمت محصولات رویش پارس به دلیل روند تولید، در بهینه ترین حالت خود قرار دارد. منفعتی که شما از مصرف کود تولیدی رویش پارس میبرید در قبال هزینه ای که میکنید کاملا منطقی و مقرون به صرفه است.

اکنون قیمت گوگرد مایع در سال 1400 نوسان زیادی دارد. شما میتوانید با تماس با متخصصان ما در رویش پارس از قیمت محصولات اطلاع پیدا کنید.

جهت تماس می توانید به راحتی از طریق واتس آپ همین الان استعلام قیمت بگیرید. کافیست روی آیکون پایین صفحه در سمت راستتان کلیک کنید. کارشناسان ما به صورت شبانه روزی با شما در تماس خواهند بود.

بیشتر بخوانید:خرید گوگرد مایع | قیمت سال 1400

Related articles

more
کود-ماهی-را-برای-چه-گیاهانی-می-توانید-استفاده-کنید

کود ماهی را برای چه گیاهانی می توانید استفاده کنید

شاید اگر قصد استفاده از کود ماهی را دارید این پرسش به ذهنتان خطور کند که اصلا کود ماهی را برای چه گیاهانی می توانید استفاده کنید؟ کود ماهی به دلیل دا...

1400 آبان 24
علت-خشک-شدن-خرمای-مضافتی-و-راه-حل-آن

علت خشک شدن خرمای مضافتی و راه حل آن

در این مقاله به علت خشک شدن خرمای مضافتی و راه حل آن می پردازیم. خرمای مضافتی شهر بم که در استان کرمان ایران واقع شده است، با نام "خرمای بم" شناخته می...

1400 آبان 24
انواع-روش-های-از-بین-بردن-علف-های-هرز

انواع روش های از بین بردن علف های هرز

انواع روش های از بین بردن علف های هرز خیلی به نوع علف هرزی که اطراف گیاه یا درخت شما روئیده است بستگی دارد. برای از بین بردن علف های هرز، می‌توانید به...

1400 آبان 24
ساده-ترین-راه-های-جلوگیری-از-سرما-زدگی-درختان-و-شوری-خاک

جلوگیری از سرما زدگی درختان و شوری خاک

...

1400 آبان 24
علت-ریزش-گل-انار-و-جلوگیری-از-آن

علت ریزش گل انار و راه جلوگیری

...

1400 آبان 24
کود-مرغی-برای-انار

کود مرغی برای درخت انار

...

1400 آبان 24
تاثیر-نمک-بر-درخت-انار

تاثیر نمک بر درخت انار

...

1400 آبان 24
کود-مرغی-و-هر-آنچه-که-باید-درباره-آن-بدانید

کود مرغی | هر آنچه که باید درباره آن بدانید

...

1400 آبان 24
جدیدترین-تکنولوژی-های-کشاورزی-تا-سال-2023

جدیدترین تکنولوژی های کشاورزی تا سال 2023

...

1400 آبان 24
درمان-بار-ندادن-پسته-افزایش-باردهی-پسته

درمان بار ندادن پسته | افزایش باردهی پسته

...

1400 آبان 24

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

ارسال نظر

best sellers

more