گوگرد-مایع-برای-درخت-بادام

استفاده از کود گوگرد مایع برای درخت بادام امری حیاتی در پرورش این گیاه است.

خاک کشاورزی به دلایلی مانند بارندگی زیاد، اشباع خاک و سوزاندن پوشش گیاهی، ممکن است دارای کمبود گوگرد باشد. خاک‌هایی که حاوی مقدار زیادی اکسید آهن و خاک شنی هستند هر دو تمایل به کمبود گوگرد دارند. گوگرد برای رشد گیاه بسیار حیاتی است زیرا در ایجاد آنزیم در گیاهان کمک می‌کند. کمبود گوگرد بر سنتز پروتئین، ساختار و تولید کلروفیل گیاه تأثیر می گذارد.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع | تمام مطالبی که پیش از خرید باید بدانید

کمبود گوگرد در خاک می تواند باعث:

 • کاهش سرعت رشد
 • زرد شدن برگها
 • کاهش تولید میوه و موارد دیگر میشود.

همین سه مورد بالا نشان دهنده نقش مهم گوگرد در پرورش بادام است. بنابراین شکی نیست که باید از گوگرد برای درخت بادام استفاده نمود.

در این مقاله تاثیر استفاده کردن و نکردن گوگرد مایع برای درخت بادام را مورد بررسی قرار می دهیم. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:بهترین گوگرد مایع در بازار


نشانه های کمبود گوگرد در درخت بادام

کمبود گوگرد به راحتی در گیاه قابل تشخیص نیست. اما علائمی که در ادامه آورده شده اگر در گیاه بارز شود می تواند از کمبود گوگرد باشد.

 1. ضعف در رشد شاخه و برگ جدید
 2. تمامی برگ های بادام (چه برگهای پیر و چه برگ های جوان) دچار کلروز میشود. زمانی که اطراف برگها زرد میشود و سبزینه گیاه بصورت رگه ای در گیاه باقی میماند به اصطلاح گیاه دچار کلروز شده است.
 3. برگها نکروزه میشوند.
 4. به مرور زمان برگهای نکروزه به صورت طولی شروع به پیچ خوردن میکنند.
 5. اگر کمبود گوگرد شدید شود برگها پژمرده شده، و دچار افتادگی میشوند. نهایتا برگها شروع به ریزش پیدا میکند.

بیشتر بخوانید:علائم کمبود گوگرد در گیاهان

چرا درخت بادام به گوگرد نیاز دارد

چرا-درخت-بادام-به-گوگرد-نیاز-دارد

گوگرد سولفاته، نقش مهمی در افزایش سنتز پروتئین حیاتی در درختان بادام دارد. گوگرد همچنین برای موارد زیر مهم است:

 • تقویت فعالیت آنزیمی
 • پر کردن نقش برخی ویتامین ها مانند ویتامین A
 • حفظ نسبت نیتروژن به گوگرد در گیاه

بیشتر بخوانید:کود گوگرد مایع بجای سموم کشاورزی

انواع کود گوگرددار برای درخت بادام

مجموعه رویش پارس دارای محصولات مختلفی با ترکیب درصدهای متفاوتی از گوگرد است. هرکدام از این محصولات میتواند کمبود گوگرد زمین شما را رفع کند. اما اگر درخت بادام علاوه بر کمبود گوگرد دچار مسئله دیگری نیز است میتوانید با خرید یک محصول هردو مشکل را رفع کنید.

برای مثال کود کلسیم پلی سولفیت دارای 20% گوگرد و 10% کلسیم است. این کود زمانی مصرف میشود که خاک علاوه بر کمبود گوگرد دچار شوری نیز باشد. زیرا کلسیم میتواند شوری خاک را با واکنشهای شیمیایی برطرف نماید.

بیشتر بخوانید:کود کلسیم پلی سولفیت (گوگرد و کلسیم) ، گوگرد مایع

قیمت کود گوگرد مایع برای درخت بادام

قیمت کود گرگد مایع برای درخت بادام در بازار متفاوت است. لیست قیمتهای متنوعی برای بهترین کودهایی که میتوانید برای درخت بادام استفاده کنید وجود دارد. در هنگام خرید توجه داشته باشید که محصولات ارزان قیمت با کیفیت پایین نمی توانند بازدهی لارم را فراهم کنند و گاها ممکن است باعث آسیب به محصولات شما نیز بشوند. توصیه می شود به دنبال محصول با کیفیت و قیمت مناسب و بهینه باشید.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع ارگانیک

اگر سطح عناصر مفید کودبالا و نا خالصی های آن حداقل نباشد، خرید آن به صرفه نخواهد بود و از طرفی می تواند به گیاه آسیب برساند.

قیمت محصولات رویش پارس به دلیل روند تولید در بهینه ترین حالت خود قرار دارد. منفعتی که شما از مصرف کود تولیدی رویش پارس میبرید در قبال هزینه ای که میکنید کاملا منطقی و مقرون به صرفه است.

اکنون قیمت گوگرد مایع در سال 1400 نوسان زیادی دارد. شما میتوانید با تماس با متخصصان ما در رویش پارس از قیمت محصولات اطلاع پیدا کنید.

جهت تماس می توانید به راحتی از طریق واتس آپ همین الان استعلام قیمت بگیرید. کافیست روی آیکون پایین صفحه در سمت راستتان کلیک کنید. کارشناسان ما به صورت شبانه روزی با شما در تماس خواهند بود.

بیشتر بخوانید:خرید گوگرد مایع | قیمت سال 1400

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.