کود-گوگرد-مایع-بجای-سموم-کشاورزی

استفاده از کود گوگرد مایع بجای سموم کشاورزی تاثیر بسزایی در پرورش محصولات شما دارد.

استفاده از سموم کشاورزی هیچ وقت تمامی ندارد. سیستم ایمنی آفات مانند انسان ها به سموم عادت میکند. به مرور زمان آفات در مقابل سموم مقاوم میشوند. بنابراین شما بصورت مداوم باید سم قوی تری استفاده نمایید. خب این چرخه تا کجا می تواند ادامه پیدا کند؟

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع چیست؟

جهان در حال حرکت به سمت تولید محصولات طبیعی تری در کشاورزی میرود. چرا که این موضوع به صورت مستقیم بر سلامت انسان ها تاثیر گذار است.

بیشتر بخوانید:گلخانه هیدروپونیک خیار

استفاده از گوگرد یکی از شگرد‌های قدیمی مردم برای رهایی محصولاتشان از آفات بوده است، اما مشکل این ماده آن است که به راحتی در آب حل نمی‌شود.

اکنون شرکت رویش پارس یکی از بهترین و تاثیر گذارترین گوگردهای مایع را تولید کرده است. هدف بهبود سلامت محولات کشاورزی شما و عدم استفاده از سموم بوده است.

در ادامه در مورد تاثیر آفت کشی این محصول بیشتر صحبت می کنیم. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:بهترین گوگرد مایع در بازار


دفع آفات با کود گوگرد مایع بجای سموم کشاورزی

گوگرد مایع خاصيت التيام بخشي و حفاظتي فوق العاده در برابر قارچهاي sp Alternaria, sp Plasmopara sp Uncinula ,sp Erysiphe ,sp Sphaerotheca عامل بيماري سفيدك پودري (sp Venturia) (عامل بيماري لكه سياه سيب و گلابي) و sp Taphrina (عامل بيماري پيچيدگي برگ هلو) و كنه ها (كنه هاي گالزا، كنه هاي تارتن)، شته ها، شپشك ها و تريپس را دارد. گوگرد مایع در کشت هیدروپونیک مصرف آن موجب باز شدن زود هنگام گلهای زینتی می شود و هچنین موجب بهبود كيفيت محصولات همچون رنگ، طعم، بريكس و عطر ميوه مي گردد و به طور چشمگير بر وزن ميوه و حجم آن مي افزايد.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع برای درخت بادام

آفت به جانوانی گفته می شود که در مراحل مختلف رشد گیاه به آن آسیب می رسانند. این موجودات زنده یکی از عمده ترین نگرانی ها و مشکلات کشاورزان محسوب می شوند. از آفات مهم محصولات کشاورزی پسیل ها،شته ها،کنه هاو … می توان نام برد.

البته تمام حشرات مضرر محسوب نمی شوند و اینجا تاثیر استفاده از گوگرد مایع به جای سموم مشخص می شود. گوگرد مایع تاثیر خاصی بر حشرات مفید مانند کفشدوزک ها نمی گذارد.

بیشتر بخوانید:کود کلسیم پلی سولفیت (گوگرد و کلسیم)

دفع-آفات-با-کود-گوگرد-مایع

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع

گوگرد مایع بهتر است یا سم کشاورزی

گاهی شما باید مقدار بسیاری سم قوی روی گیاه بریزید تا آفت از بین برود. این درحالی است که مقدار اندکی گوگرد مایع همان تاثیر را خواهد گذاشت.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع برای چغندر قند

گوگرد روی طیف وسیعی از آفات تاثیر گذار است. این ماده ضمن از بین بردن پسیل، آفاتی مثل کنه‌ها را هم از بین می‌برد و همچنین بر روی آفات انباری (پروانه خرنوب) نیز موثر است. کافی است گوگردپاشی را بدرستی انجام دهید.

گوگرد حشرات مفید را نمی کشد.

بیشتر بخوانید:پسیل چیست | کنترل و دفع کامل آفت پسیل

گوگردهای نفتی به دلیل pHپایین به انحلال عناصر میکرو در برگ و نهایتا سلامت گیاه موثر هستند (باغاتی که گوگردپاشی می‌شوند بین ۱۵-۷ روز دیرتر خزان می‌کنند.

بعد از گوگرد پاشی، طی چند روز، تاثیر کم شدن آفات را مشهده خواهید کرد.

بعد از پاشیدن گوگرد تا چندین روز حشره کامل پسیل وجود دارد اما خسارتی ایجاد نمی‌کند و امکان تخم‌گذاری نیز ندارد.

بیشتر بخوانید:خرید گوگرد مایع | قیمت سال 1400

نحوه گوگرد پاشی جهت دفع آفات به جای سموم کشاورزی

برای محلول پاشی حتما تانکر مخصوص محلول پاشی تمیز باشد. با سموم دیگر مخلوط نشود. با اسیدهای قوی مخلوط نشود. گوگرد مایع تولیدشده توسط شرکت رویش پارس با برند بنشت در بسته بندی 5 و 10 لیتری به فروش می رسد.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع ارگانیک

نحوه-گوگردپاشی-جهت-دفع-آفاتبهترین زمان محلول پاشی گوگرد مایع بجای سموم کشاورزی

جهت محلولپاشی 4 تا 5 لیتر در هکتار حتما در هوای خنک اسپری شود. جهت آبیاری 8 تا 10 لیتر در هکتار در ساعات آخر آبیاری تزریق شود.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع برای درخت سیب

تاثیر گوگرد در دفع موش و مار

گوگرد مایع علاوه بر دفع آفات بر جانوران خطرناک و بزرگی مانند موش و مار نیز تاثیر گذار است. بطور کلی از ترکیبات گوگرد دار جهت دافع بسیاری از جانوران استفاده می گردد. بر اساس تحقیقات مشارکتی دانشگاه کرنل، حدود سیصد محصول آفت کش وجود دارد که گوگرد جز فعال آن‌ها محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید:بهترین کود برای یونجه | گوگرد مایع برای یونجه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.