گوگرد-مایع-تمام-مطالبی-که-پیش-از-خرید-باید-بدانید

در این مقاله تلاش کردیم که راجع به گوگرد مایع | تمام مطالبی که پیش از خرید باید بدانید را در اختیارتان بگذاریم.  شاید قبلا تحقیق کرده باشید و بدانید که گوگرد مایع خاصیت  التیام بخشی دارد و یک محافظ بسیار قوی در برابر قارچها محسوب میگردد. علاوه بر این گوگرد مایع اگر بدستی تولید و فرمولاسیون درستی داشته باشد میتواند جذب نیتروژن را در درختان و گل گیاهتان را بسیار بهبود ببخشد.


بیشتر بخوانید:راهنمای کامل خرید کود

برای مثال پیش آمده که کشاورزان عزیز به ما مراجعه کرده و گفته اند که کود کامل بسیار خوبی از لحاظ محتویات نیتروژن به زمینشان اعمال کردند اما نتیجه درستی نگرفتند. مشکل چیست؟

خیلی از افراد نمیدانند که اگر گوگرد کافی توسط گیاه جذب و در سیستم آن تجذیه نگردد بسیاری از آمینواسیدهای گوگرد دار تولید نمیگردد. از طرفی جذب نیتروژن در گیاه بشدت کاهش یافته و رشد گیاه متوقف میگردد.

بنابراین ما با هدف بهبود صنعت کشاورزی دست به تولید و اطلاع رسانی وسیعی در باره استفاده از گوگرد مایع برای زمینهای کشاورزی، زدیم.

در ادامه به طور مفصل راجع به این محصول اعجاب انگیز صحبت میکنیم.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع


گوگرد مایع چیست

در ادامه مقاله گوگرد مایع | تمام مطالبی که پیش از خرید باید بدانید باید گفت که گوگرد این عنصر با ارزش استفادهای فراوانی در صنعت کشاورزی کشور دارد. چه بصورت پودری و چه بصورت مایع، این عنصر با ارزش با محیط زیست سازگار میباشد. گوگرد مایع یا liquid Sulphur یکی از عناصر بسیار ضروری برای رشد گیاهان بحساب می آید.

بیشتر بخوانید:کود گوگرد اصل

اهمیت عنصر گوگرد برای گیاهان در حد فسفر یا حتی بیشتر از آن است. دلیل اینکه تا به اکنون شاید نسبت به عناصر اصلی کمتر راجع به گوگرد در کشاورزی اطلاع دارید، وجود خوددبخودی مقداری گوگرد در خاک میباشد. اما امروزه سطوح گوگرد که در خاک وجود داشته یا از طریق هوا جذب میگردد روز بروز در حال کاهش است. این مهم بچند دلیل بوجود آمده

 1. کاهش انتشار سولفور توسط کارخانه ها در طبیعت، بدلیل مشکلات محیط زیستی
 2. بارانهای منطقه ای که موجب شویش گوگرد موجود در خاک میشوند
 3. کاهش استفاده از سموم کشاورزی که عموما حاوی عنصر گوگرد هستند

خب با توجه به مسائل بالا که تماما در جهت خود اقدامات مثبتی بحساب می آیند و هیچکدام را نمیتوان نادیده گرفت تا سطح عنصر گوگرد خاک زمین زراعیتان بالا ببرد، بایستی جهت جبران کمبود گوگرد، از گوگرد مایع یا پودری استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع چیست؟

تفاوت گوگرد مایع با گوگرد پودری

حال به تفاوت گوگرد مایع و پودری میرسیم، این دو نوع کود، هردو برای خاک و زمینی که دچار کمبود گوگرد میباشد، مناسب است. فقط مسئله اینجاست که گوگرد مایع سریعتر جذب شده و تاثیر آن را در جبران این کمبود سریعتر متوجه خواهید شد.

از طرفی در ترکیباتی که بصورت سوسپانسیون یا محلول تولید میشود، میتوان از عناصر دیگری نیز استفاده کرد. با این کار میتوانید کمبودهای جانبی خاک زمینتان را جبران کنید. درواقع با یک تیر چند هدف میزنید.

این یک مسئله مهمیست که بعنان یک سوال در ذهن اکثر خریداران وجود دارد. در ادامه مقاله سعی کردیم بیشتر راجع به گوگرد مایع | تمام مطالبی که پیش از خرید باید بدانید صحبت کنید. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:چرا کود گوگرد؟

انواع گوگرد مایع| تمام مطالبی که پیش از خرید باید بدانید

به طور کلی انواع گوگرد مایع به سه دسته تقسیم میگردند.

 1. گوگرد مایع بر پایه آمونیوم تیوسولفات
 2. گوگرد مایع بر پایه پتاسیم تیوسولفات
 3. و نهایتا کلسیم تیوسولفات

که هر کدام از انواع گوگرد مایع را میتوانید بر اساس کمبود عناصر در خاک، و گیاه مورد زراعت، انتخاب گردد. عموما افراد در هنگام خرید با اسم گوگرد مایع مواجه میشوند و نمیدانند که پشت این محصول چه فرمولاسیونی است و آیا این نوع گوگرد مایع تولیدی برای محصول مدنظرشان مناسب هست یا نه.

تمام تلاش و هدف ما بهبود سطح اطلاعات شما کشاورزان عزیز است.

بیشتر بخوانید:انواع گوگرد مایع

خاصیت گوگرد مایع| تمام مطالبی که پیش از خرید باید بدانید

 • گوگرد مایع یک قارچ کش بسیار قوی محسوب میگردد
 • این محصول رویش پارس صد در صد در آب حلالیت دارد
 • از لحاظ قیمت نسبت به کاربردی که برایتان دارد، کاملا مقرون بصرفه میباشد
 • محصولات شما را تا 30 درصد بیشتر میکند
 • میتوانید شوری خاک زمین زراعیتان را با گوگرد مایع رویش پارس اصلاح نمایید
 • عطر و طعم میوه وسبزیجات را بهبود میبخشد
 • مقاومت گیاه را در برابر سرما و بدی آب و هوا بهبود میبخشد
 • بطور کلی گیاهتان را در برابر آفات و بیماریها قویتر مینماید
 • درمان بیماریهای مختلف گیاهان و درنتیجه رفع نقاط و لکه های قهوه و رنگی روی سطوح برگها
 • جایگزین بسیار مناسب سموم شیمیایی
 • تولید اسیدهای آمینه دارای ترکیبات S
 • طعم بخشی به گیاهانی مانند سیر، پیاز و انواع میوه ها

بیشتر بخوانید:فواید گوگرد مایع در کشاورزی

بهترین و ارزانترین گوگرد مایع بازار

رویش پارس تمام تلاش خود را کرده تا بهترین و ارزانترین گوگرد مایع | قیمت سال 1400 را به شما عزیزان ارائه دهد چرا کشاورزان زیادی به خرید گوگرد مایع روی می آورند؟ طی سالهای اخیر و به دلیل نگرانی های محیط زیستی تولید گازهای حاوی گوگرد (بارانهای اسیدی حاوی گوگرد) کم شده است. از طرفی کشاورزی ارگانیک و سالم استفاده از سموم کشاورزی موجود و قوی را توصیه نمیکند. این سموم حاوی ترکیبات گوگردی است که گیاهان میتوانتند ازآن استفاده کنند. همچنین میکروبهای خاک سبب تجزیه آن و تبدیل گوگرد (سولفات) به گاز (هیدروژن سولفید) می­شوند. بنابراین تغذیه گیاهان با گوگرد باید در اولویت برنامه کودی قرار گیرد.

گوگرد مایع رویش پارس| تمام مطالبی که پیش از خرید باید بدانید

گوگرد مایع رویش پارس در بصورت 1 گلن، 5 و 20 لیتری بفروش میرسد. مهندسی تولید این محصول بصورتی بوده که طبق آزمایشات انجام شده، عملکرد کیفی و کمی محصولات شما را به خوبی بهبود میبخشد. عناصر مغذی استفاده شده در این محصول موجب فعال شدن باکتریهای مفید خاک گشته و اکسیداسیون بیولوژیکی را در خاک تهسیل مینماید.

این کود به واقع خاک زمین زراعی شما را ضد عفونی میکند. از طرفی با استفاده از کود نیاز شما به استفاده از سموم کشاورزی به حداقل میرسد.

نحوه مصرف گوگرد مایع| تمام مطالبی که پیش از خرید باید بدانید

یکی از مسائل مربوط به گوگرد مایع و تمام مطالبی که پیش از خرید باید بدانید این است که چگونه این محصول را مصرف کنید.

گوگرد مایع رویش پارس را جهت محلولپاشی، 4 تا 5 لیتر در هکتار حتما در هوای خنک اسپری شود.

هنگام آبیاری 8 تا 10 لیتر در هکتار در ساعات آخر آبیاری تزریق شود. گوگرد مایع تولیدشده توسط شرکت رویش پارس در بسته بندی 5 و 10 لیتری به فروش می رسد.

این محصول رویش پارس به عنوان کود و سم دومنظوره تولید و در محصولات کشاورزی و باغی کاربرد دارد.

بیشتر بخوانید:دلیل اهمیت گوگرد برای گیاهانتان

گوگرد مایع برای چه گیاهانی قابل استفاده است

یکی دیگر از مسائلی که حتما برایتان سوال شده این است که گوگرد مایع برای چه گیاهانی قابل استفاده میباشد. اینهم جز مسائلیست که باید راجع به گوگرد مایع | تمام مطالبی که پیش از خرید باید بدانید، میباشد.

میتوانید از گوگرد مایع برای گوجه فرنگی استفاده کنید

گوگرد مایع می تواند به پرورش گوجه آبدار و قرمز کمک کند اما وقتی برگها زرد می شوند یا گوجه در مرحله ی آخر نارس است،گوگرد مایع می تواند هم برای خاک تاثیر گذار باشد و هم روی برگها به عنوان قارچ کش و حشره کش عمل کند.

با توجه به بازخوردی که از سمت مشتریان به ما منتقل شده گوگرد مایع رویش پارس بهترین تاثیر را برای گوجه فرنگی در بین محصولات موجود در بازار دارد.

بیشتر بخوانید:تاثیر گوگرد مایع بر گوجه فرنگی

گوگرد مایع برای زعفران

گوگرد--مایع-برای-زعفرانکشاورزان ممکن است در استفاده از گوگرد مایع برای زعفران (Crocus sativus) غافل باشند. زعفران یا زرپران گیاهی است که از لحاظ وزنی ارزش آن از طلا هم بیشتر میشود. این گیاه به قدری ارزشمند است که ممکن است پیش خود بگویید آیا من هم میتوانم زعفران بکارم و محصول آن را برداشت کنم؟ پاسخ ما به شما بله است!

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع برای زعفران

گوگرد مایع برای چغندر قند

گوگرد-مایع-برای-چغندر-قند

گوگرد-مایع-برای-چغندر-قند

کمبود گوگرد را میتوانید با گوگرد مایع برای چغندر قند رفع کنید. کمبود گوگرد موجب جلوگیری از رشد گیاه می شود. تحقیقات بسیاری در زمینه تغییرات گوگرد در دسترس گیاهان انجام شده است. بر اساس این تحقیقات، گوگرد در دسترس گیاهان روزبروز کاهش میابد.

بنابراین اگر به دنبال محصول بیشتر و باکیفیت تر هستید باید از گوگردمایع برای چغندر قند خود استفاده کنید. برخی بر این باورند که سموم بخاطر ترکیبات گوگردیشان میتوانند این کمبود را رفع کنند. اما کشاورزی بروز به سمت استفاده از آفت کش های طبیعی میرود.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع برای چغندر قند

استفاده از گوگرد مایع برای خیار

گوگرد-مایع-برای-خیار

گوگرد-مایع-برای-خیار

با استفاده از گوگرد مایع برای خیار چندین مشکل مزارع پرورش خیار حل میشود.

بوته خیار نیاز چندانی به نیتروژن ندارد. اما در مقابل نیاز وافری به پتاسیم و گوگرد دارد. بنابراین هر نوع کودی مناسب این محصول نخواهد بود.

یکی از عواملی که به کشاورزی کمک شایانی می کند شناخت خاک و آب منطقه است. برای مثال خاکهای شنی سبک به سرعت دچار کمبود عناصر مغذی می گردند. از سمتی خاکهای سنگین نیز از رسیدن عناصر مغذی به ریشه گیاه جلوگیری میکنند. بنابراین شما باید جنس خاک زمین زراعی خود را بشناسید تا بتوانید مناسب با آن رفتار کنید.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع برای خیار

استفاده از گوگرد مایع برای سیب

گوگرد-مایع-برای-سیب

گوگرد-مایع-برای-سیب

گوگرد مایع برای درخت سیب نه تنها ضد قارچ و آفت است بلکه به طرز قابل توجهی موجب بهبود کیفیت محصول شما می گردد. این را ما نمی گوییم، این مسئله از لحاظ علمی تایید شده است.

به طور کلی زمینهای زراعی ایران در مناطقی هستند که قلیاییت بالایی دارد. اکثر زمین ها نیز حالت آهکی به خود دارند. از طرفی آب هوای منطقه ما گرم و خشک نیز هست. چنین خاک هایی سطح pH بالایی دارند.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع برای درخت سیب

استفاده از گوگرد مایع برای بادام

استفاده از کود گوگرد مایع برای درخت بادام امری حیاتی در پرورش این گیاه است

خاک کشاورزی به دلایلی مانند بارندگی زیاد، اشباع خاک و سوزاندن پوشش گیاهی، ممکن است دارای کمبود گوگرد باشد. خاک‌هایی که حاوی مقدار زیادی اکسید آهن و خاک شنی هستند هر دو تمایل به کمبود گوگرد دارند. گوگرد برای رشد گیاه بسیار حیاتی است زیرا در ایجاد آنزیم در گیاهان کمک می‌کند. کمبود گوگرد بر سنتز پروتئین، ساختار و تولید کلروفیل گیاه تأثیر می گذارد. .

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع برای درخت بادام

گوگرد مایع برای گردو

شما برای پرورش درخت گردو باید از نیتروژن استفاده کنید. نیتروژن فسفر و پتاسیم ترکیب اصلی مورد نیاز هر نوع درختیست. در کنار غذا دادن به درختتان باید آن را در مقابل آفات و شرایط بد آب و هوایی بیمه کنید. گوگرد مایع برای گردو بهترین گزینه برای افزایش مقاومت است.

گوگرد مایع برای انگور

انگور شرایط رشد دشواری دارد که یکی از راه های بهبود آن استفاده از گوگرد مایع برای انگور است. انگور میوه ای است که از آن به عنوان ملکه میوه ها یاد می شود. این میوه علاوه بر آن که بسیار خوشمزه و لذیذ می باشد، دربردارنده ویتامین ث نیز هست.

شما می توانید با خوردن آن از فواید زیاد این میوه خوشمزه و دوست داشتنی بهره مند شوید. روند پر زحمت پرورش انگور قرن هاست که مورد توجه همگان بوده است. این میوه در بسیاری از کشورها محصول بسیار مهمی است. دلیل این مهم هم استفاده از آن بعنوان شراب می باشد. یکی از مشکلاتی که کشاورزان با آن دست و پنجه نرم می کنند، ایجاد توازن در مواد مغذی است.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع برای انگور

گوگرد مایع برای زیتون

گوگرد-مایع-برای-زیتون

گوگرد-مایع-برای-زیتون

یکی از روشهای کود دهی اثبات شده برای زیتون استفاده از 4 تا 7 کیلو کود NPK در کنار گوگرد مایع میباشد. این روش کود دهی را میتوانید یک یا دوبار در سال اجرا کنید.بهترین زمان کود دهی پاییز و زمستان بوده که میتوانید این مقدار کود را هنگامی که آبیاری انجام نشده، به درختان اعمال کنید.

گوگرد مایع برای زیتون در کنار کود کامل NPK میتواند معجزه کند.

کود گوگرد مایع برای پسته

امروزه استفاده از گوگرد مایع برای پسته یک رکن اساسی در بدست آوردن محصول با کیفیت شده است. بسیاری از باغداران از گوگرد برای کوددهی استفاده می کردند که مشکلات زیادی به همراه داشت. از جمله سوختن درخت بود که در صورت بی تجربگی باغدار ممکن بود محصولش از بین برود.

گوگرد مایع تمام این مشکلات را بر طرف کرد. به علاوه گوگرد مایع خاصیت قارچ کشی قوی دارد و مقرون به صرفه تر از گوگرد است.

مصرف گوگرد مایع می تواند به طعم، عطر، کیفیت محصول کمک کند و پسته را از آفات دور نگه دارد. گوگرد مایع یک محصول فوق العاده برای پیشگیری و درمان پسیل پسته است که نیاز شما به سموم را بر طرف خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع برای پسته

تاثیر گوگرد مایع بر سیب زمینی

مهم ترین تاثیر گوگرد مایع بر سیب زمینی عبارت است از:

 • نقش بسیار زیادی در تثبیت مواد نیتروژنی گیاه دارد
 • به تولید اسید آمینه مورد نیاز گیاه کمک می کند
 • به تولید پروتئین گیاهان کمک می کند

بیشتر بخوانید:تاثیر گوگرد مایع بر سیب زمینی

استفاده از گوگرد مایع برای یونجه

انتخاب بهترین کود برای یونجه و گوگرد مایع برای یونجه منجر به افزایش محصول یونجه شما خواهد شد. البته که پیش از کوددهی آنالیز خاک در اولویت است. تامین این نیازها بر اساس آنالیز خاک و خصوصیات آب منطقه انجام میپذیرد. در نبراسکا تحقیقاتی انجام شده که براساس آن عموما یونجه به عناصر نیتروژن، فسفر، پتاسیم، گوگرد و بور نیاز خواهد داشت. یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در محصول دهی یونجه تنظیم pH آن است.

بیشتر بخوانید:بهترین کود برای یونجه | گوگرد مایع برای یونجه

مواردی که باید پیش از استفاده از گوگرد مایع بدانید

هر کودی مواردی دارد که نباید از آن ها استفاده کرد. در مورد گوگرد مایع بنشت نیز احتیاط هایی وجود دارد که به قرار زیر است:

 1. با سموم دیگر مخلوط نشود.
 2. با اسید های قوی مخلوط نشود.
 3. برای محلول پاشی از تانکر های کثیف استفاده نشود.
 4. بلافاصه پس از تهیه محلول مصرف شود.

قیمت و خرید گوگرد مایع| تمام مطالبی که پیش از خرید باید بدانید

رویش پارس تمام تلاش خود را کرده تا بهترین و ارزانترین گوگرد مایع | قیمت سال 1400 را به شما عزیزان ارائه دهد چرا کشاورزان زیادی به خرید گوگرد مایع روی می آورند؟ طی سالهای اخیر و به دلیل نگرانی های محیط زیستی تولید گازهای حاوی گوگرد (بارانهای اسیدی حاوی گوگرد) کم شده است. از طرفی کشاورزی ارگانیک و سالم استفاده از سموم کشاورزی موجود و قوی را توصیه نمیکند. این سموم حاوی ترکیبات گوگردی است که گیاهان میتوانتند ازآن استفاده کنند. همچنین میکروبهای خاک سبب تجزیه آن و تبدیل گوگرد (سولفات) به گاز (هیدروژن سولفید) می­شوند. بنابراین تغذیه گیاهان با گوگرد باید در اولویت برنامه کودی قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:بهترین و ارزانترین گوگرد مایع | قیمت سال 1400

برگزیده ها
محلول-پاشی-چیست

محلول پاشی چیست؟

تاثیر-گوگرد-مایع-بر-سیب-زمینی

تاثیر گوگرد مایع بر سیب زمینی

کمبود گوگرد در سیب زمینی و بیماری اسکب

کمبود گوگرد در سیب زمینی و بیماری اسکب

تاثیر-گوگرد-مایع-بر-گوجه-فرنگی

تاثیر گوگرد مایع بر گوجه فرنگی

گوگرد مایع

رضایت مشتریان از گوگرد مایع رویش پارس خوزستان - آبادی باقر منطقه شوش

گوگرد مایع بنشت

گوگرد مایع چیست؟

کشت-یونجه

کشت یونجه

مقالات مرتبط

نمایش همه
کود-ماهی-را-برای-چه-گیاهانی-می-توانید-استفاده-کنید

کود ماهی را برای چه گیاهانی می توانید استفاده کنید

شاید اگر قصد استفاده از کود ماهی را دارید این پرسش به ذهنتان خطور کند که اصلا کود ماهی را برای چه گیاهانی می توانید استفاده کنید؟ کود ماهی به دلیل دا...

1400 بهمن 04
علت-خشک-شدن-خرمای-مضافتی-و-راه-حل-آن

علت خشک شدن خرمای مضافتی و راه حل آن

در این مقاله به علت خشک شدن خرمای مضافتی و راه حل آن می پردازیم. خرمای مضافتی شهر بم که در استان کرمان ایران واقع شده است، با نام "خرمای بم" شناخته می...

1400 بهمن 04
انواع-روش-های-از-بین-بردن-علف-های-هرز

انواع روش های از بین بردن علف های هرز

انواع روش های از بین بردن علف های هرز خیلی به نوع علف هرزی که اطراف گیاه یا درخت شما روئیده است بستگی دارد. برای از بین بردن علف های هرز، می‌توانید به...

1400 بهمن 04
ساده-ترین-راه-های-جلوگیری-از-سرما-زدگی-درختان-و-شوری-خاک

جلوگیری از سرما زدگی درختان و شوری خاک

...

1400 بهمن 04
علت-ریزش-گل-انار-و-جلوگیری-از-آن

علت ریزش گل انار و راه جلوگیری

...

1400 بهمن 04
کود-مرغی-برای-انار

کود مرغی برای درخت انار

...

1400 بهمن 04
تاثیر-نمک-بر-درخت-انار

تاثیر نمک بر درخت انار

...

1400 بهمن 04
کود-مرغی-و-هر-آنچه-که-باید-درباره-آن-بدانید

کود مرغی | هر آنچه که باید درباره آن بدانید

...

1400 بهمن 04
جدیدترین-تکنولوژی-های-کشاورزی-تا-سال-2023

جدیدترین تکنولوژی های کشاورزی تا سال 2023

...

1400 بهمن 04
درمان-بار-ندادن-پسته-افزایش-باردهی-پسته

درمان بار ندادن پسته | افزایش باردهی پسته

...

1400 بهمن 04

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

ارسال نظر

پر فروش ترین ها

نمایش همه
هیومیک-اسید-پودری
برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
کود-آهن
برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
کود-تیوسولفات-پتاسیم
برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
مایع-ماهی
برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
گوگرد-مایع
برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
کود-مایع-مرغی
برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
سیلیکات-پتاسیم
برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
کود-فروت-ست
برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
کود-فسفر-بالا
برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید