بهترین-کود-برای-چغندر-قند

بهترین کود برای پرورش چغندر قند، بر اساس زمینتان مشخص میشود. اما نیتروژن برای مثال یکی از منابع ضروری جهت رشد چغندر قند است. سطح نیتروژن گیاه، رشد سریع و کیفیت چغندر قند در زمان برداشت را تضمین میکند. نیتروژن به رشد تاج گیاه کمک میکند. پیدایش سریعتر از موعد تاج باعث می شود گیاه بیشتر از نور خورشید بهره ببرد.همین موضوع کوچک باعث بهبود فتوسنتز گیاه میگردد.

بیشتر بخوانید:کود مایع مرغی برای چغندر قند

اما باید مراقب باشید که مقدار نیتروژن خاک نزدیک فصل رشد از حدی بیشتر نشوند. کمبود نیتروژن موجب کاهش سطح ساکاروز موجود گیاه می شود. این کاهش سطح ساکاروز منجر به کاهش کیفیت محصولتان میگردد.

این مثالی بود از یکی از عناصری که باید در کود چغندر قند موجود باشد. در ادامه، تاثیر تک تک عناصر مغذی و مهم برای چغندر قند را به شما توضیح خواهیم داد. در نهایت نیز محصولاتی که برای این گیاه میتوانید استفاده کنید معرفی میکنیم.


تاثیر فسفر بر چغندر قند

بهترین کود برای چغندر قند باید کمبود فسفر را جبران کند. چغندر قند از فسفر برای تولید انرژی کمک میگیرد. بنابراین وجود آن برای گیاه ضروری است. اما حتما پیش از مصرف کود فسفر با یک متخصص مشورت کنید. بهتر است که کود فسفر بجای کودپاشی دسته جمعی، بصورت چالکود در اطراف گیاه، به گیاهتان افزوده شود. نرخ مصرفتان بدین صورت پایین می آید اما نتیجه کار مشابه حالت کودپاشی خواهد بود.

بیشتر بخوانید:علائم کمبود فسفر در گیاهان + ویدیو آموزشی

تاثیر پتاسیم بر چغندر قند

تاثیر پتاسیم بر چغندر قند بسیار چشمگیر است. وجود این عنصر برای رشد چغندر حیاتیست. کودهای پتاس اگر در نزدیکی دانه قرار گیرند بر آن تاثیر منفی می گذارند. بنابراین این کودها را بهتر است به صورت محلولپاشی استفاده کرد نه چالکود.

بیشتر بخوانید:علائم کمبود پتاسیم در گیاهان

کود کامل برای چغندر قند

کود-کامل-برای-چغندر-قند

کود-کامل-برای-چغندر-قند

بر اساس توضیحات بالا استفاده از کود کامل NPK سوسپانسیون به شما توصیه می شود. در غیر این صورت میتوانید از کودهای کامل پودری استفاده کنید. توجه داشته باشید که کود مایع کامل رویش پارس میتواند جذب بهتری نسبت به کودهای پودری داشته باشد.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع برای چغندر قند

در صورت تمایل به خرید میتوانید روی آیکون واتس آپ، پایین سمت راست صفحه کلیک کنید. بدین صورت بدون نیاز به تلفن زدن مستقیما با کارشناس فروش ما به صورت آنی در ارتباط خواهید بود.

بیشتر بخوانید:کود کامل سوسپانسیون npk 20 20 20 ، خرید کود NPK (راهنمای کامل خرید)

کود مخصوص چغندر قند

کود-مخصوص-چغندر-قند

کود-مخصوص-چغندر-قند

بهترین کود برای چغندر قند، کود مخصوصی است که عناصر مورد نیاز این گیاه را رفع کند حال برخی از این عناصر به صورت طبیعی در خاک به اندازه کافی وجود دارد و با آنالیز آن مشخص میگردد. از عناصر اصلی میتواند به نیتروژن، فسفر و پتاسیم نام برد. عناصر ریزمغذی و عناصری که سطح استفاده آن ها در جغندر قند کمتر است در ادامه آورده شده اند.

  • منیزیم
  • گوگرد
  • بور
  • مس

بیشتر بخوانید:کود پلی میکرو

تاثیر منیزیم بر چغندر قند

بهترین کود برای چغندر قند باید حاوی منیزیم باشد. منیزیم و گوگرد هر دو از عناصر اصلی در تولید کلروفیل محسوب میشوند. بنابراین وجود این عناصر برای فتوسنتز و بهبود چغندر قند  واجب است.

بیشتر بخوانید:کمبود عناصر در گوجه فرنگی

تاثیر کمبود منیزیم بر چغندر قند

کمبود منیزیم منجر به کاهش تولید به ازای سطح زیر کشت شما میشود. یکی از عوامل حیاتی در فرآیند تولید کلروفیل منیزیم است. یکی دیگر از تاثیرات این عنصر، فعال نمودن برخی واکنشهای آنزیمی و عامل حرکت فسفر درون گیاه است.

اگر میزان آن به درستی به گیاه برسد، تاثیرات عمده ای در رشد گیاه حاصل خواهد شد.

به صورت تخصصی تر، کمبود منیزیم در گیاه موجب میشود که انرژی و مواد تولیدی ناشی از فتوسنتز نتوانند در گیاه به راحتی حرکت داشته باشد. بنابراین این مواد در برگها باقی خواهد ماند و به مناطق دیگر گیاه، مثل میوه ها نمیرسند. بنابراین به مرور زمان رشد گیاه متوقف میگردد. چون درواقع انرژی و مواد، به درستی در گیاه حرکت نمیکند. این مورد در چغندر قند نیز حاک است.

باید یک برنامه کود دهی منسجم و مغذی برای محصولاتتان داشته باشید. این برنامه ریزی منجر به افزایش نرخ تولید محصول شما می شود.

بنابر مطالب گفته شده کودی را انتخاب کنید که نیازهای اساسی گیاهتان را برطرف کند. در این مسیر ما در کنار شما خواهیم بود. کافیست با ما تماس حاصل فرمایید. سریعترین راه کلیک بر آیکون واتس آپی است که پایین سمت راست صفحه برای شما قرار گرفته است. ازین طریق مستقیما به کارشناسان ما متصل می شوید.

Related articles

more
کود-ماهی-را-برای-چه-گیاهانی-می-توانید-استفاده-کنید

کود ماهی را برای چه گیاهانی می توانید استفاده کنید

شاید اگر قصد استفاده از کود ماهی را دارید این پرسش به ذهنتان خطور کند که اصلا کود ماهی را برای چه گیاهانی می توانید استفاده کنید؟ کود ماهی به دلیل دا...

1400 آبان 25
علت-خشک-شدن-خرمای-مضافتی-و-راه-حل-آن

علت خشک شدن خرمای مضافتی و راه حل آن

در این مقاله به علت خشک شدن خرمای مضافتی و راه حل آن می پردازیم. خرمای مضافتی شهر بم که در استان کرمان ایران واقع شده است، با نام "خرمای بم" شناخته می...

1400 آبان 25
انواع-روش-های-از-بین-بردن-علف-های-هرز

انواع روش های از بین بردن علف های هرز

انواع روش های از بین بردن علف های هرز خیلی به نوع علف هرزی که اطراف گیاه یا درخت شما روئیده است بستگی دارد. برای از بین بردن علف های هرز، می‌توانید به...

1400 آبان 25
ساده-ترین-راه-های-جلوگیری-از-سرما-زدگی-درختان-و-شوری-خاک

جلوگیری از سرما زدگی درختان و شوری خاک

...

1400 آبان 25
علت-ریزش-گل-انار-و-جلوگیری-از-آن

علت ریزش گل انار و راه جلوگیری

...

1400 آبان 25
کود-مرغی-برای-انار

کود مرغی برای درخت انار

...

1400 آبان 25
تاثیر-نمک-بر-درخت-انار

تاثیر نمک بر درخت انار

...

1400 آبان 25
کود-مرغی-و-هر-آنچه-که-باید-درباره-آن-بدانید

کود مرغی | هر آنچه که باید درباره آن بدانید

...

1400 آبان 25
جدیدترین-تکنولوژی-های-کشاورزی-تا-سال-2023

جدیدترین تکنولوژی های کشاورزی تا سال 2023

...

1400 آبان 25
درمان-بار-ندادن-پسته-افزایش-باردهی-پسته

درمان بار ندادن پسته | افزایش باردهی پسته

...

1400 آبان 25

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

ارسال نظر

best sellers

more