مایع-مرغی-برای-چغندر-قند

آیا تا بحال از کود مایع مرغی برای چغندر قند استفاده کرده اید؟ همانطور که میدانید بعد از نیشکر، چغندر قند منبع دوم تولید شکر در جهان است. این گیاه نژاد مقاومی دارد و میتواند در انواع خاک آن را کشت داد. بنابراین میتواند سرمایه گذاری خیلی خوبی، در این شرایط که دسترسی به قند و شکر با اندکی مشکل مواجه شده باشد.

بیشتر بخوانید:کود مایع مرغی بن چیکو (Bonchicko)

حال به این مهم توجه کنید که شما همیشه باید سعی کنید هزینه های جاری کشاورزی خود را در سطح پایینی نگه دارید. این موضوع بدین معنا نیست که ادوات و دانه و مواد اولیه خود را ارزان بخرید. منظور این است که بهینه خرید کنید. بهینه استفاده کنید، اما کیفیت را در بالاترین سطح نگه دارید.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع برای چغندر قند

کود مایع مرغی محصول رویش پارس میتواند این شرایط را برای شما فرآهم کند. این محصول یکی از محصولاتی است که کشاورزان میتوانند با سرمایه گذاری اندکی روی آن ها، تاثیر بسزایی در رشد محصول خود ببینند. فقط توجه کنید که استفاده از کود مایع مرغی برای چغندر قند باید درست و به اندازه باشد. نه طوری کم باشد که تاثیری نبینید و نه به اندازه ای زیاد باشد که محصول را بسوزاند.

حال شاید میپرسید که مقدار بهینه و زمان استفاده را از کجا باید بدانید؟

در ادامه این مقاله از تاثیر استفاده از این کود، زمان و نحوه مصرف درست را برای شما توضیح میدهیم. با ما همراه باشد.


تاثیر مایع مرغی بر چغندر قند

تاثیر-کود-مایع-برغی-برای-چغندر-قند

تاثیر-کود-مایع-برغی-برای-چغندر-قند

شاید اگر از تاثیر مایع مرغی بر چغندر قند بگوییم، باورش برایتان سخت باشد. اما به شما قول میدهیم که تمامی مطالب طبق تحقیقات علمی و مقالات معتبر و آزمایشات مجموعه ما است.

بیشتر بخوانید:بهترین کود برای چغندر قند

استفاده از کود مایع مرغی موجب افزایش ظرفیت تبادل یونی و کاهش pH خاک میگردد. آنالیز خاک نشان داد که پس از استفاده از کود مایع مرغی ارگانیک رویش پارس بر زمین مورد کاشت چغندر قند، سطوح نیترروژن، فسفر و پتاسیم آن افزایش یافت. همین یعنی تامین نیاز چغندر به عناصر اصلی. در نهایت مقدار محصول بدست آمده از زمینی که کود مایع مرغی به آن اعمال شد، بین 40 تا 50 درصد به ازای هر برداشت افزایش یافت.

به طور کلی تاثیر استفاده از کود مایع مرغی بر چغندر قند را در زیر آورده ایم.

  • افزایش رشد ریشه
  • بهبود میزان قند چغندر
  • افزایش میزان ساکاروز موجود در چغندر قند
  • بهبود خلوص و میزان عناصر اصلی نیتروژن، فسفر و پتاسیم
  • افزایش جذب عناصر ریزمغذی (آهن، منیزیم و روی) توسط ریشه

عناصر مورد نیاز چغندر قند

چغندر قند یک گیاه مقاوم است. اما این بدین معنا نیست که بتوان براحتی یک محصول خوب تولید نمود. نکته اصلی کاشت چغندر این نیست که یک محصول بزرگتر و حجیمتر داشته باشید. ممکن است یک چغندر با اندازه متوسط در فرآیند تولید قند، میزان قند بالاتر و باکیفیت تری نیز داشته باشد.

بیشتر بخوانید:کود مایع مرغی | آنالیز و قیمت

بنابراین باید در هر مرحله عناصر مورد نیاز آن را برایش فرآهم کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. تامین عناصر مورد نیاز چغندر موجب میشود که گیاه هم از لحاظ حجم و هم از لحاظ کیفیت قند موجود، بهبود بیابد.

با استفاده از کود مایع مرغی برای چغندر قند میتوانید طیف وسیعی از این عناصر را پوشش دهید. بدین معنا که این کود برای چغندر قند میتواند یک کود چند منظوره باشد. یعنی هم عناصر اصلی و هم ریزمغذی ها را برای چغندر تامین میکند.

میزان مصرف مایع مرغی برای چغندر قند

اطلاع از میزان مصرف کود مایع مرغی بسیار حیاتیست. هرگز بدون مشورت برای اولین بار بر اساس حرف بقیه ازین کود استفاده نکنید. ابتدا خاک را آنالیز کنید که از لحاظ pH در محدوده مطمئنه باشد. مایع مرغی pH خاک را کاهش میدهد، حال اگر خاک شما محیط اسیدی داشته باشد، استفاده ازین کود میتواند گیاه را بسوزاند. بنابراین باید با یک متخصص جهت میزان مصرف کود مشورت نمایید.

بیشتر بخوانید:بهترین کود مرغی مایع

ما این فرصت را جهت رفاه حال شما فرآهم نموده ایم. میتوانید به راحتی همین الان که مقاله را مطالعه مینمایید روی آیکون واتس آپ در گوشه سمت راست صفحه کلیک کنید. بدین طریق میتوانید با متخصصان ما در تماس مستقیم باشید و تمامی سوالات خود را اعم از قیمت مایع مرغی، نحوه مصرف یا مشاوره میزان مصرف از آن ها بپرسید.

بهترین زمان مصرف مایع مرغی برای چغندر قند

میزان-و-بهترین-زمان-مصرف-مایع-مرغی-برای-چغندر-قند

میزان-و-بهترین-زمان-مصرف-مایع-مرغی-برای-چغندر-قند

کود مایع مرغی را میتوان جهت بستر سازی پیش از بذرپاشی به زمین اعمال نمود. این کود این قابلیت را دارد که در حین فصول رشد نیز برای گیاه استفاده شود. شما میتوانید به راحتی همین الان که مقاله را مطالعه مینمایید روی آیکون واتس آپ در گوشه سمت راست صفحه کلیک کنید. بدین طریق میتوانید با متخصصان ما در تماس مستقیم باشید و تمامی سوالات خود را اعم از قیمت مایع مرغی، زمان مصرف یا مشاوره میزان مصرف از آن ها بپرسید. ما دوست داریم حرف شما را بشنویم.

بیشتر بخوانید:خرید کود مایع مرغی

 

 

Related articles

more
کود-ماهی-را-برای-چه-گیاهانی-می-توانید-استفاده-کنید

کود ماهی را برای چه گیاهانی می توانید استفاده کنید

شاید اگر قصد استفاده از کود ماهی را دارید این پرسش به ذهنتان خطور کند که اصلا کود ماهی را برای چه گیاهانی می توانید استفاده کنید؟ کود ماهی به دلیل دا...

1400 آبان 29
علت-خشک-شدن-خرمای-مضافتی-و-راه-حل-آن

علت خشک شدن خرمای مضافتی و راه حل آن

در این مقاله به علت خشک شدن خرمای مضافتی و راه حل آن می پردازیم. خرمای مضافتی شهر بم که در استان کرمان ایران واقع شده است، با نام "خرمای بم" شناخته می...

1400 آبان 29
انواع-روش-های-از-بین-بردن-علف-های-هرز

انواع روش های از بین بردن علف های هرز

انواع روش های از بین بردن علف های هرز خیلی به نوع علف هرزی که اطراف گیاه یا درخت شما روئیده است بستگی دارد. برای از بین بردن علف های هرز، می‌توانید به...

1400 آبان 29
ساده-ترین-راه-های-جلوگیری-از-سرما-زدگی-درختان-و-شوری-خاک

جلوگیری از سرما زدگی درختان و شوری خاک

...

1400 آبان 29
علت-ریزش-گل-انار-و-جلوگیری-از-آن

علت ریزش گل انار و راه جلوگیری

...

1400 آبان 29
کود-مرغی-برای-انار

کود مرغی برای درخت انار

...

1400 آبان 29
تاثیر-نمک-بر-درخت-انار

تاثیر نمک بر درخت انار

...

1400 آبان 29
کود-مرغی-و-هر-آنچه-که-باید-درباره-آن-بدانید

کود مرغی | هر آنچه که باید درباره آن بدانید

...

1400 آبان 29
جدیدترین-تکنولوژی-های-کشاورزی-تا-سال-2023

جدیدترین تکنولوژی های کشاورزی تا سال 2023

...

1400 آبان 29
درمان-بار-ندادن-پسته-افزایش-باردهی-پسته

درمان بار ندادن پسته | افزایش باردهی پسته

...

1400 آبان 29

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

ارسال نظر

best sellers

more