بهترین-کود-برای-برنج

برنج، یک محصول استراتژیک است و باید بهترین کود برای برنج استفاده گردد. برنج از خانواده غلات است و غذای اصلی ما ایرانی ها به حساب می آید. از 630 هزارهکتار در 16 استان ایران که زیر کشت برنج است، 75% آن در گیلان و مازندران کشت میشود. کاشت و پرورش این گیاه بسیار سخت است و نیاز به شرایط خاصی دارد. ازین رو توانایی زمین و خاک جهت پرورش گیاه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

تصور کنید شما تمام سختی های یک دوره پرورش برنج را تحمل کنید اما به دلیل کمبود عناصر مغذی، محصول خوبی بدست نیاورید. بنابراین کود دهی برنج بدلیل شرایط پرورش غرقابی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

در ادامه این مقاله بهترین کود برای برنج را به شما معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.


بهترین کود برای برنج چیست

شاید از خود این سوال را بپرسید که بهترین کود برای برنج چیست. کمتر کود طبیعی وجود دارد که تمامی نیازهای یک گیاه را یکجا برطرف نماید. در مقالات قبلی توضیح دادیم که ریزمغذی ها باید در کنار عناصر اصلی برای گیاهان فرآهم گردد.

برای مثال بعد از آنالیز خاک شالیزار به این نتیجه می رسید که سطح آهن و روی پایین است. این کمبود عناصر را با تامین سه عنصر اصلی رفع نخواهید کرد. در اینجا تیم مهندسی مجموعه رویش پارس جهت رفع این مشکل محصولاتی را به صورت ترکیبی تولید کرده اند. این محصولات علاوه بر تامین عناصر اصلی مورد نیاز گیاه (نیتروژن، فسفر و پتاسیم) کمبود عناصر ریز مغذی را نیز رفع می کنند.

انواع کود برای برنج

انواع کود برای برنج در مجموعه رویش پارس تولید می شود. این محصولات با توجه به آنالیز خاک زمین زراعی شما میتوانند بهترین کود برای برنج شما محسوب شوند.

برنامه کودی برنج شامل مواد مغذی ماکرو و ریز مغذی ها می باشد و با این کودها دارای محصولات با کیفیت بالا می شوید. برای رسیدن به محصولات با کیفیت باید برنامه مخصوصی از ابتدای رشد تا برداشت محصول داشته باشید.

گیاه برنج برای رشد و نمو بهتر به عناصر زیر نیاز دارد.

کربن، اکسیژن، هیدروژن، ازت، فسفر، پتاس، گوگرد، کلسیم، منیزم، منگنز، روی، آهن، مس و بر نیاز دارد. دو عنصر هیدروژن و اکسیژن از طریق آب و هوا برای این گیاه تامین می گردد.

هدف از کوددهی برنج، تامین عناصر و بالا بردن کیفیت محصول می باشد. حال اگر کشاورزان از نوع کود مورد نیاز، مقدار آن و زمان کوددهی اطلاعات کافی نداشته باشند، نه تنها کیفیت محصول بالا نمی رود بلکه مسائل و مشکلاتی به گیاه و محیط زیست وارد می کنند.

برای بالا بردن کیفیت استفاده از کودها باید بدانید که برحسب استفاده از این کودها آن ها را به دو دسته پرمصرف (ماکرو) و کم مصرف (میکرو) تقسیم می کنند.

در ادامه مقاله انواع کودهای مورد نیاز شما برای کاشت برنج معرفی شده اند.

شما میتوانید به راحتی با تماس با کارشناسان ما در باره این محصولات اطلاعات مورد نیاز را کسب نمایید.

جهت سفارش، خرید و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 03131326055-03131326056 تماس حاصل بفرمایید.

انواع-کود-برای-برنج

کود کامل برنج

برنج بیش از سایر مواد مغذی به نیتروژن ، فسفر و پتاسیم نیاز دارند. به همین دلیل است که خرید کود کامل برنج (بهترین کود برای برنج) یکی از دغدغه های هر کشاورز است. این سه ماده غذایی که غالباً عناصر مغذی اولیه نامیده می شوند ، جزو 17 ماده مغذی ضروری برای زندگی گیاهان هستند. عناصر دیگر ، مانند آهن ، برای بقای گیاه به همان اندازه حیاتی هستند، اما گیاهان به مقدار کمتری به آنها احتیاج دارند.

کود NPK رویش پارس می تواند تمامی نیازهای گیاه شما را رفع کند.

جهت سفارش، خرید و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 03131326055-03131326056 تماس حاصل بفرمایید.

بیشتر بخوانید:خرید کود NPK (راهنمای کامل خرید)

کود مایع مرغی برای شالیزار

آیا میدانستید میتوانید از کودمایع مرغی برای شالیزار استفاده کنید؟ کود مایع مرغی رویش پارس طوری مهندسی و تولید شده است که نه تنها سطح عناصر مفید (نیتروژن، پتاسیم، فسفر) بالایی دارد بلکه مراحل تولید آن به گونه ای بوده که جذب این عناصر نیز برای برگ و ریشه گیاه راحت تر شده است. استفاده از این کود موجب سریع شدن رشد جوانه زنی برنج میگردد.

البته فراموش نکنید که در کنار کود مایع مرغی، از هیومیک اسید نیز استفاده کنید. هیومیک اسید از شوری جلوگیری کرده و به اصلاح خاک کمک می کند. جهت اطلاع از نحوه مصرف هیومیک اسید به لینک زیر مراجعه نمایید.

شرکت رویش پارس یکی از پیشروترین شرکت ها در تولید کود مایع مرغی می باشد. شما به راحتی میتوانید با مراجعه به سایت رویش پارس با متخصصان ما ارتباط برقرار کنید. ما دوست داریم حرف شما را بشنویم.

کود-مایع-مرغی-برای-شالیزار

بیشتر بخوانید:کود مایع مرغی | آنالیز و قیمت

کود فسفر بالا

کود فسفر بالا یکی از محصولات مهندسی شده رویش پارس برای برنج است. برنج یک محصول کاملا وابسته به آب است. تنش های آبی تاثیرات مخربی بر این گیاه می گذارد. جذب ناکافی فسفر از طریق ریشه در میزان محصول بویژه در زمان‏های تنش آبی خیلی موثر است. جذب فسفر از خاک در فصل‎های گرم و خشک مانند اواخر بهار و تابستان خیلی محدود می‏ گردد. نیتروژن و سایر میکروالمنت‎های کلات شده موجود در این کود عدم تعادل عناصر غذایی در گیاه را جبران می‎کند.

فسفر زیاد موجود در این کود باعث اصلاح سریع علائم کمبود فسفر در گیاهان خواهد شد. بنابراین کود کود هلیکس فسفر 45 یک کود فسفر بسیار موثر برای تکمیل جذب فسفر از خاک می‎باشد.

جهت سفارش، خرید و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 03131326055-03131326056 تماس حاصل بفرمایید.

بیشتر بخوانید:کود فسفر بالا هلیکس

کود پتاس بالا

عدم تأمین مناسب پتاسیم برای برنج معمولاً در خاک‌های سنگین و سبک و خاک‌های خشک اتفاق می‌افتد. کود پتاس بالا با وجود اسیدآمینه و میکرو المنت‎‏ها به مقدار کافی در این کود، از بروز علائم کمبود عناصر غذایی در گیاه جلوگیری خواهد شد. ترکیب ویژه عناصر مختلف موجود در این کود باعث حفظ و تداوم سلامتی برنج در طول زمان خواهد شد.

در بالا چندین محصول با ترکیبی از عناصر اصلی در کنار ریزمغذی ها به شما معرفی شد.

مجموعه رویش پارس تمام تلاش خود را کرده که شما با خرید یک محصول بتوانید به راحتی تمام کمبودهای زمین زراعی خود را بر طرف نمایید.

جهت سفارش، خرید و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 03131326055-03131326056 تماس حاصل بفرمایید.

بیشتر بخوانید:کود پتاس بالا k45

Related articles

more
کود-ماهی-را-برای-چه-گیاهانی-می-توانید-استفاده-کنید

کود ماهی را برای چه گیاهانی می توانید استفاده کنید

شاید اگر قصد استفاده از کود ماهی را دارید این پرسش به ذهنتان خطور کند که اصلا کود ماهی را برای چه گیاهانی می توانید استفاده کنید؟ کود ماهی به دلیل دا...

1400 مهر 26
علت-خشک-شدن-خرمای-مضافتی-و-راه-حل-آن

علت خشک شدن خرمای مضافتی و راه حل آن

در این مقاله به علت خشک شدن خرمای مضافتی و راه حل آن می پردازیم. خرمای مضافتی شهر بم که در استان کرمان ایران واقع شده است، با نام "خرمای بم" شناخته می...

1400 مهر 26
انواع-روش-های-از-بین-بردن-علف-های-هرز

انواع روش های از بین بردن علف های هرز

انواع روش های از بین بردن علف های هرز خیلی به نوع علف هرزی که اطراف گیاه یا درخت شما روئیده است بستگی دارد. برای از بین بردن علف های هرز، می‌توانید به...

1400 مهر 26
ساده-ترین-راه-های-جلوگیری-از-سرما-زدگی-درختان-و-شوری-خاک

جلوگیری از سرما زدگی درختان و شوری خاک

...

1400 مهر 26
علت-ریزش-گل-انار-و-جلوگیری-از-آن

علت ریزش گل انار و راه جلوگیری

...

1400 مهر 26
کود-مرغی-برای-انار

کود مرغی برای درخت انار

...

1400 مهر 26
تاثیر-نمک-بر-درخت-انار

تاثیر نمک بر درخت انار

...

1400 مهر 26
کود-مرغی-و-هر-آنچه-که-باید-درباره-آن-بدانید

کود مرغی | هر آنچه که باید درباره آن بدانید

...

1400 مهر 26
جدیدترین-تکنولوژی-های-کشاورزی-تا-سال-2023

جدیدترین تکنولوژی های کشاورزی تا سال 2023

...

1400 مهر 26
درمان-بار-ندادن-پسته-افزایش-باردهی-پسته

درمان بار ندادن پسته | افزایش باردهی پسته

...

1400 مهر 26

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

ارسال نظر

best sellers

more