کود-آهن-چه-تاثیری-بر-گیاهان-می-گذارد

یکی از پرسشهای عمده کاربران ما این است که کود آهن چه تاثیری بر گیاهان می گذارد؟

کود آهن به گیاه کمک می کند تا اکسیژن در طول ریشه ها، برگ ها و سایر قسمتهای گیاه حرکت کند و رنگ سبز را تولید می‌کند. این مهم به کیفیت محصولات کمک شایانی میکند.بسیاری از گیاهان برای تکمیل عملکرد های آنزیمی که گیاه را شکوفا می کند به عنصر آهن تکیه می کنند.

برای مشاهده جزئیات کود آهن رویش پارس بر لینک زیر کلیک کنید:

کود آهن


تاثیر عمده کود آهن برای گیاهان

عنصر آهن یک ماده مغذی برای گیاهان است. تاثیر عمده کود آهن بر گیاهان در زنجیره های ترانزیت الکترون در طول گیاه و بهبود فتوسنتز طرز و تنفس آن می باشد.

آیا کود آهن به رشد گیاه کمک می کند؟

در پاسخ به سوال “کود آهن چه تاثیری بر گیاهان می گذارد” باید بدانید که یکی از از تاثیرات عمده عنصر آهن بر گیاهان افزایش توانایی آنها و مقاومتشان در برابر تنش های محیطی است. همین موضوع موجب می شود رشد گیاه با مانعی مواجه نشده و محصول به موقع به دست آید.

آیا کود آهن گیاهان را سبز می کند

یکی دیگر از پرسش هایی که با آن مواجه هستیم تاثیر کود آهن بر رنگ شاخ و برگ گیاهان است. تاثیر عنصر آهن موجود در این کود برای گیاهان مشابه تاثیر آن در بدن انسان است.

همانطور که در بدن انسان آهن موجب جابجایی اکسیژن در سیستم چرخش خون می گردد برای گیاهان هم این عنصر موجب تشکیل بیشتر کلروفیل شده نقش عمده ای در فرایند فتوسنتز دارد. در نتیجه رنگ سبز گیاهان از این طریق ایجاد می گردد

کود آهن برای چه گیاهانی استفاده می شود

یک نمونه از درختانی که همیشه دچار کمبود آهن می شوند مرکبات است. پس از آنالیز خاک اگر متوجه کمبود سطح آهن شدید، میتوانید از کود آهن رویش پارس برای مرکبات خود استفاده کنید. 

یکی دیگر از گیاهانی که عموماً دچار کمبود عنصر آهن می شوند خانواده بری ها می باشد برای مثال بلوبری یا زغال اخته جزء این دسته از از گیاهان است

 آیا کود آهن گیاهان را سبز می کند

یکی دیگر از پرسش هایی که با آن مواجه هستیم تاثیر کود آهن بر رنگ شاخ و برگ گیاهان است. تاثیر عنصر آهن موجود در این کود برای گیاهان مشابه تاثیر آن در بدن انسان است.

نشانه های ظاهری کمبود آهن در گیاهان

نشانه-های-ظاهری-کمبود-آهن-در-گیاهان

نشانه های ظاهری کمبود آهن در گیاهان

کمبود آهن در گیاهان عموما در برگهای تازه رشد کرده و جدید خود را نمایان میکند. ناحیه بین رگبرگ ها رنگ زرد یا سفید بخود میگیرد. به این نشانه کلروز بین رگبرگی میگویند.

کمبود آهن خود را به صورت یک نشانه بارز نمایان نمیکند و از عمده‌ترین راه‌های شناخت کمبود آهن در گیاهان آنالیز خاک است. اما در موارد کمبود شدید برگهای جوان کاملاً سفید شده و رشدشان متوقف می گردد

چه زمانی باید از کنیم آهن استفاده کنیم

نحوه استفاده از کود آهن رویش پارس روی بسته ها عموماً نوشته شده اما در صورت داشتن هرگونه سوالی می توانید با متخصصان ما در رویش پارس تماس حاصل فرمایید و به صورت مجانی از مشاوره های متخصصان استفاده نمایید.

عموماً کود آهنی که به صورت جامد به خاک اضافه می شود یک مرتبه در فصل بهار اعمال می گردد اما اگر بخواهی آهن را بر برگ ها اسپری کنید چندین بار این کار باید انجام شود برای مثال ۴ و ۵ دفعه با فاصله زمانی چند روز روز اسپری را انجام دهید تا تاثیر مد نظر بر برگ ها مشاهده شود.

نحوه استفاده از کود آهن کلاته

آهن کلاته را می توان به اشکال مختلفی خریداری کرد: گرانول ، پلت، یا پودر. گرانول ها و پودرها محلول در آب هستند و برای ایجاد اسپری های شاخ و برگ در آب مخلوط می شوند و می توانید روی شاخ و برگ کل گیاه آسیب دیده اسپری کنید.

بیشتر بخوانید:کود آهن کلاته

برای اطلاع بیشتر با متخصصان ما تماس حاصل فرمایید.

 

Related articles

more
کود-ماهی-را-برای-چه-گیاهانی-می-توانید-استفاده-کنید

کود ماهی را برای چه گیاهانی می توانید استفاده کنید

شاید اگر قصد استفاده از کود ماهی را دارید این پرسش به ذهنتان خطور کند که اصلا کود ماهی را برای چه گیاهانی می توانید استفاده کنید؟ کود ماهی به دلیل دا...

1401 اسفند 14
علت-خشک-شدن-خرمای-مضافتی-و-راه-حل-آن

علت خشک شدن خرمای مضافتی و راه حل آن

در این مقاله به علت خشک شدن خرمای مضافتی و راه حل آن می پردازیم. خرمای مضافتی شهر بم که در استان کرمان ایران واقع شده است، با نام "خرمای بم" شناخته می...

1401 اسفند 14
انواع-روش-های-از-بین-بردن-علف-های-هرز

انواع روش های از بین بردن علف های هرز

انواع روش های از بین بردن علف های هرز خیلی به نوع علف هرزی که اطراف گیاه یا درخت شما روئیده است بستگی دارد. برای از بین بردن علف های هرز، می‌توانید به...

1401 اسفند 14
ساده-ترین-راه-های-جلوگیری-از-سرما-زدگی-درختان-و-شوری-خاک

جلوگیری از سرما زدگی درختان و شوری خاک

...

1401 اسفند 14
علت-ریزش-گل-انار-و-جلوگیری-از-آن

علت ریزش گل انار و راه جلوگیری

...

1401 اسفند 14
کود-مرغی-برای-انار

کود مرغی برای درخت انار

...

1401 اسفند 14
تاثیر-نمک-بر-درخت-انار

تاثیر نمک بر درخت انار

...

1401 اسفند 14
کود-مرغی-و-هر-آنچه-که-باید-درباره-آن-بدانید

کود مرغی | هر آنچه که باید درباره آن بدانید

...

1401 اسفند 14
جدیدترین-تکنولوژی-های-کشاورزی-تا-سال-2023

جدیدترین تکنولوژی های کشاورزی تا سال 2023

...

1401 اسفند 14
درمان-بار-ندادن-پسته-افزایش-باردهی-پسته

درمان بار ندادن پسته | افزایش باردهی پسته

...

1401 اسفند 14

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

ارسال نظر

best sellers

more