چرا-کود-گوگرد؟

پاسخ اصلی این سوال که چرا کود گوگرد؟ در این است که کمبود گوگرد در خاک کاهش کیفیت و کمیت محصولات کشاورزی و باغداری را مستقیما هدف قرار می دهد و با توجه به چالش های روز افزون و تغییراتی که خاک مزرعه یا باغات شما در طول سالها برداشت محصول دچار آن شده اند باید از کود گوگرد برای تامین کاستی زمین خود استفاده کنید. در غیر این صورت کیفیت و کمیت محصولات شما تا رسیدن به حد صفر کاهش پیدا خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع | تمام مطالبی که پیش از خرید باید بدانید


پاسخ به سوال “چرا کود گوگرد؟”

برای پاسخ به این سوال که چرا کود گوگرد؟ باید به بحث افزایش روز افزون اهمیت کیفیت غذایی در دنیا بپردازیم.

دستیابی به امنیت غذایی به‌عنوان یک چالش بزرگ جهانی شناخته می‌شود و نهادهایی مانند سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (FAO) و انجمن بین‌المللی کود شیمیایی (IFA) بهترین شیوه‌های کشاورزی را برای کمک به تولیدکنندگان برای افزایش بهره‌وری ترویج میدهند. گوگرد برای رشد سالم محصول ضروری است. با این حال، خاک ها به دلیل تولید فشرده کشاورزی و کاهش گوگرد موجود در اتمسفر به طور فزاینده ای دچار کمبود گوگرد می شوند.

آیا میدانستید کوددهی فعلی گوگرد تنها نیمی از نیاز جهانی را برآورده می کند. و تقاضا برای این ماده مغذی کلیدی در حال افزایش است.

بیشتر بخوانید:مقایسه کود گوگرد مایع و کود گوگرد پودری | کدام بهتر است؟

گوگرد یکی از عناصر بسیار مهم برای گیاهان

گوگرد در تولید پروتئین و کلروفیل در گیاهان نقش دارد. کلروفیل در برگ‌ها نور خورشید را به انرژی تبدیل می‌کنند و با مواد مغذی واکنش می‌دهند تا غذا برای رشد گیاه ایجاد کنند.
بسیاری از آنزیم های ضروری برای واکنش های بیوشیمیایی در سلول گیاهی توسط گوگرد فعال می شوند.

بیشتر بخوانید:دلیل اهمیت گوگرد برای گیاهانتان

تاثیر عنصر گوگرد بر گیاهان مختلف

– درصد روغن موجود در دانه های روغنی را بهبود می بخشد
– باعث افزایش پروتئین در دانه ها می شود
– کیفیت پخت و آسیاب غلات را بهبود می بخشد
– ارزش غذایی علوفه را افزایش می دهد
– مسئول بو و طعم برخی از سبزیجات خانواده کلم است
– مقاومت گیاه را در برابر سرما و بیماری بهبود می بخشد

در ادامه به سوالات رایج درباره چرا کود گوگرد؟ و اهمیت استفاده ازین کود در کشاورزی پاسخ می دهیم. شاید سوال ذهنی شما نیز در لابلای همین پرسش ها باشد. این پرسشها بر اساس تجربه کاری ما دراین زمینه بدست آمدست.

چرا کمبود گوگرد اکنون بیش از گذشته مشکل ساز شده است؟

در گذشته، گوگرد از طریق بارندگی و انتشارات آتشفشانی و به عنوان جزئی از برخی از انواع کودها که در حال کاهش است، به خاک ها عرضه می شد. تلاش برای دستیابی به هوای پاک تر (از جمله حذف گوگرد از بنزین در مرحله پالایش) باعث کاهش این عنصر در اتمسفر شده است. با کاشت و برداشت روز افزون از زمینهای کشاورزی و استفاده از کودهای بدون گوگرد از سمت دیگر ورودی های گوگرد به زمین های کشاورزی را شدیدا کاهش داده است.

مزایای استفاده از انواع کود گوگرد بن فارم رویش پارس چیست؟

تا به اینجا سعی کردیم به سوال چرا کود گوگرد؟ پاسخ دهیم و حال می خواهیم به بهترین برند کود گوگرد در بازار بپردازیم. ممکن است بپرسید که حال که می خواهیم از کود گوگرد استفاده کنیم چه نوع کود گوگردی بهتر است؟

یکی از برتری های محصولات مجموعه رویش پارس تنوع در کود گوگرد تولیدی ماست. بسته به نوع کارایی و بازده ای که از کود می خواهیم ما برای شما راه حلی تدارک دیده ایم.

  • گاهی نیاز به جذب سریع گوگرد در گیاهان دارید و یا خاک زمینتان دچار کمبود در برخی عناصر ریز مغذی مانند روی و مس و بور و … گشته که در این صورت پاسخ به مشکلتان در کود گوگرد مایع بن فارم خلاصه شده است.
  • از طرفی اگر در حال حاضر نیاز به جذب سریع گوگرد نداشته یا عناصر ریز مغذی برای گیاهتان در خاک موجود بوده در این صورت می توانید از کود گوگرد پودری رویش پارس استفاده کنید.
  • تمامی کودهای رویش پارس ترکیبات ارگانیک و سازگار با محیط زیست دارد.
  • از طرفی در تولید کودهای پودری از تکنولوژی آهسته رهش استفاده می گردد. یعنی کود گوگرد پودری که استفاده می کنید بصورت آهسته و پیوسته در درسترس ریشه گیاه قرار می گیرد.
  • تکنولوژی استفاده شده در تولید کود گوگرد پودری طوریست که مانند کودهای گوگرد پودری موجود در بازار در اثر باران و آبیاری شسته نمی شود و ماندگاری مطلوبی در خاک دارد.

چرا گوگرد عنصری باید به شکل ذرات ریز و پودری باشد؟

مساحت سطح عنصر گوگرد همراه با دما و رطوبت، مهمترین عوامل تعیین کننده سرعت اکسیداسیون هستند. تحقیقات ما نشان می دهد که با کوچک کردن ذرات (قطر ذرات کمتر از 150 میلیونیم متر)  حالت پودری گوگرد عنصری بسیار سریعتر به سولفات اکسید شده و گیاه خواهد توانست عنصر گوگرد مورد نیاز خود را از طریق ریشه ها جذب کند. . در سال درخواست.

Related articles

more
کود-ماهی-را-برای-چه-گیاهانی-می-توانید-استفاده-کنید

کود ماهی را برای چه گیاهانی می توانید استفاده کنید

شاید اگر قصد استفاده از کود ماهی را دارید این پرسش به ذهنتان خطور کند که اصلا کود ماهی را برای چه گیاهانی می توانید استفاده کنید؟ کود ماهی به دلیل دا...

1401 آذر 03
علت-خشک-شدن-خرمای-مضافتی-و-راه-حل-آن

علت خشک شدن خرمای مضافتی و راه حل آن

در این مقاله به علت خشک شدن خرمای مضافتی و راه حل آن می پردازیم. خرمای مضافتی شهر بم که در استان کرمان ایران واقع شده است، با نام "خرمای بم" شناخته می...

1401 آذر 03
انواع-روش-های-از-بین-بردن-علف-های-هرز

انواع روش های از بین بردن علف های هرز

انواع روش های از بین بردن علف های هرز خیلی به نوع علف هرزی که اطراف گیاه یا درخت شما روئیده است بستگی دارد. برای از بین بردن علف های هرز، می‌توانید به...

1401 آذر 03
ساده-ترین-راه-های-جلوگیری-از-سرما-زدگی-درختان-و-شوری-خاک

جلوگیری از سرما زدگی درختان و شوری خاک

...

1401 آذر 03
علت-ریزش-گل-انار-و-جلوگیری-از-آن

علت ریزش گل انار و راه جلوگیری

...

1401 آذر 03
کود-مرغی-برای-انار

کود مرغی برای درخت انار

...

1401 آذر 03
تاثیر-نمک-بر-درخت-انار

تاثیر نمک بر درخت انار

...

1401 آذر 03
کود-مرغی-و-هر-آنچه-که-باید-درباره-آن-بدانید

کود مرغی | هر آنچه که باید درباره آن بدانید

...

1401 آذر 03
جدیدترین-تکنولوژی-های-کشاورزی-تا-سال-2023

جدیدترین تکنولوژی های کشاورزی تا سال 2023

...

1401 آذر 03
درمان-بار-ندادن-پسته-افزایش-باردهی-پسته

درمان بار ندادن پسته | افزایش باردهی پسته

...

1401 آذر 03

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

ارسال نظر

best sellers

more