کود-کاپ-گارد

یکی از محصولات فوق العاده با کیفیت شرکت رویش پارس کود فسفیت پتاسیم مایع به همراه مس این شرکت است که با نام تجاری کود کاپ گارد شناخته می شود.

این محصول حاوی ۲۷% فسفات که در قالب فسفیت در محلول کود قرار میگیرد. همچنین ۳۳.۷۵% از کود فسفیت پتاسیم مایع به همراه مس را عنصر پتاسیم تشکیل می دهد. در کنار این عناصر بسیار مفید برای گیاهان می توانید ۱.۴% عنصر مس را مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید:کود کاپ گارد


تفاوت کود فسفیت پتاسیم مایع با فسفات 

کود فسفیت پتاسیم مایع به همراه مس تولیدی رویش پارس نسبت به کودهای فسفات معمولی یک برتری خاص دارد. این برتری شامل قابلیت جذب و حرکت سریعتر فسفیت نسبت به فسفات است. فسفیت یک اکسیژن کمتر از فسفات دارد. همین مهم این توانایی را به کود داده تا سریعتر گیاه آن را جذب کند.

درمان بیماری های قارچی گیاهان با کود فسفیت پتاسیم مایع به همراه مس

کود فسفیت پتاسیم به همراه مس برای تامین چند نیاز مختلف گیاه تولید می گردد. برای مثال این کود موجب بهبود رشد و افزایش مقاومت گیاه در برابر بسیاری از بیماری های قارچی می گردد. این محصول را علاوه بر زمین های زراعی می توانید در گلخانه ها و حتی برای گیاهانی که بصورت هیدروپونیک پرورش می دهید، استفاده کنید. 

بیشتر بخوانید:گلخانه هیدروپونیک

روش و زمان کوددهی کود فسفیت پتاسیم به همراه مس (کاپ گارد)

کود-فسفیت-پتاسیم-به-همراه-مس

نحوه و زمان مصرف کود فسفیت پتاسیم مایع به همراه مس

تاثیر فسفیت پتاسیم مایع به همراه مس بر گیاهان

این کود علاوه بر تامین همزمان پتاسیم و فسفر مورد نیاز گیاه، مقاومت گیاهان به بیماری های قارچی از جمله سفیدک دروغی، بوته میری، پوسیدگی ریشه، گموز و پوسیدگی طوقه ی درختان میوه را افرایش میدهد. مولکول فسفر در این ترکیب به صورت فسفیت است که فسفیت به علت دارا بودن یک اکسیژن کمتر از فسفات سرعت حرکت بیشتری داشته و طی مدت زمان کوتاهی در سراسر اندام گیاهی انتشار می باید.

بیشتر بخوانید:علائم کمبود فسفر در گیاهان + ویدیو آموزشی

خواص کود فسفیت پتاسیم مایع به همراه مس | کود کاپ گارد

در وهله اول این محصول موجب تقویت گیاه در برابر بیماری های قارچی می گردد. همچنین توانایی درختان در جلوگیری از پوسیدگی طوقه را بسیار بهبود می بخشد.

از طرفی با افزودن این محصول به خاک می توانید نرخ رشد ریشه گیاه را افزایش قابل ملاحظه ای بدهید.

یکی دیگر از تاثیرات عمده این محصول بهبود توان گیاه در فتوسنتز و افزایش برگ میباشد. در کنار افزایش رشد ریشه به دلیل داشتن پتاسیم و فسفر به افزایش کیفیت و اندازه میوه نیز کمک شایانی می کند.

به دلیل افزایش مقاومت گیاه در برابر بیماری ها علی الخصوص بیماری های قارچی، میتوانید محصولات و میوه های چیده شده را مدت زمان طولانی تری در انبار نگهداری کنید. نتیجتا می توانید محصولات را در زمان نیاز مبرم بازار به بازار عرضه کنید.

بیشتر بخوانید:علائم کمبود پتاسیم در گیاهان

مقدار مصرف کود فسفیت پتاسیم به همراه مس

  • برای پیشگیری از بیماری های قارچی 2 لیتر در هکتار و هنگام بیماری 3 لیتر در هکتار محلولپاشی شود و تکرار آن بعد یک ماه صورت گیرد.
  • برای پیشگیری از بوته میری و پوسیدگی ریشه، باید درمراحل ابتدایی بلافاصله پس از سبز شدن و در مرحله انتقال نشا استفاده شود.
  • برای کنترل بیماری گموز، در دو تا سه نوبت به مقدار 2.5 لیتر در هزار روی برگ و تنه درختان محلول پاشی شود و تکرار یک ماه بعد انجام شود

 

Related articles

more
کود-ماهی-را-برای-چه-گیاهانی-می-توانید-استفاده-کنید

کود ماهی را برای چه گیاهانی می توانید استفاده کنید

شاید اگر قصد استفاده از کود ماهی را دارید این پرسش به ذهنتان خطور کند که اصلا کود ماهی را برای چه گیاهانی می توانید استفاده کنید؟ کود ماهی به دلیل دا...

1401 مرداد 03
علت-خشک-شدن-خرمای-مضافتی-و-راه-حل-آن

علت خشک شدن خرمای مضافتی و راه حل آن

در این مقاله به علت خشک شدن خرمای مضافتی و راه حل آن می پردازیم. خرمای مضافتی شهر بم که در استان کرمان ایران واقع شده است، با نام "خرمای بم" شناخته می...

1401 مرداد 03
انواع-روش-های-از-بین-بردن-علف-های-هرز

انواع روش های از بین بردن علف های هرز

انواع روش های از بین بردن علف های هرز خیلی به نوع علف هرزی که اطراف گیاه یا درخت شما روئیده است بستگی دارد. برای از بین بردن علف های هرز، می‌توانید به...

1401 مرداد 03
ساده-ترین-راه-های-جلوگیری-از-سرما-زدگی-درختان-و-شوری-خاک

جلوگیری از سرما زدگی درختان و شوری خاک

...

1401 مرداد 03
علت-ریزش-گل-انار-و-جلوگیری-از-آن

علت ریزش گل انار و راه جلوگیری

...

1401 مرداد 03
کود-مرغی-برای-انار

کود مرغی برای درخت انار

...

1401 مرداد 03
تاثیر-نمک-بر-درخت-انار

تاثیر نمک بر درخت انار

...

1401 مرداد 03
کود-مرغی-و-هر-آنچه-که-باید-درباره-آن-بدانید

کود مرغی | هر آنچه که باید درباره آن بدانید

...

1401 مرداد 03
جدیدترین-تکنولوژی-های-کشاورزی-تا-سال-2023

جدیدترین تکنولوژی های کشاورزی تا سال 2023

...

1401 مرداد 03
درمان-بار-ندادن-پسته-افزایش-باردهی-پسته

درمان بار ندادن پسته | افزایش باردهی پسته

...

1401 مرداد 03

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

ارسال نظر

best sellers

more