بیماری جرب معمولی سیب زمینی

بیماری جرب معمولی سیب زمینی


بیماری جرب معمولی سیب زمینی یکی از رایج تریم بیماری ها در محصولات سیب زمینی است. این مشکل بسیاری از کشاورزان و تولید کنندگان را با کاهش بازدهی و تولید روبرو کرده که در نتیجه می تواند باعث هدر رفت منابع شود. در این مقاله این بیماری را به طور کامل بررسی کیده ایم و راه حل قطعی درمان این بیماری را معرفی کرده ایم.


بیماری جرب معمولی سیب زمینی چیست

زخم یا جرب معمولی سیب زمینی توسط یک ارگانیسم خاک زاد ایجاد می شود که انتشار جهانی دارد و همچنین به بسیاری از محصولات ریشه ای دیگر و همچنین ریشه های گوشتی علفهای هرز حمله می کند. این بیماری در چغندرقند، شلغم، تربچه و هویج نیز گزارش شده است. گیاه چغندرقند هنگامی که شرایط خاک برای بیماری مناسب باشد به جرب معمولی حساس است.

بیشتر بخوانید:بهترین روش های درمانی بیماری اسکب سیب زمینی

جرب-معمولی-سیب-زمینی
جرب-معمولی-سیب-زمینی

عامل بیماری اسکب یا جرب معمولی سیب زمینی باکتری به نام Streptomyces scabies. می باشد که الگوی رشد رشته ای این باکتری با سایر باکتریهای پاتوژن گیاهی متفاوت است. گونه های دیگراین باکتری از جمله Streptomyces acidiscabies و S. turgidiscabies باعث بیماری در شرایط مختلف می شوند.

بیشتر بخوانید:  کمبود گوگرد در سیب زمینی و بیماری اسکب

 

بیماری جرب معمولی سیب زمینی
بیماری جرب معمولی سیب زمینی

علائم بیماری جرب معمولی سیب زمینی

از علائم بیماری جرب معمولی سیب زمینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– نقاط زخم روی غده سیب زمینی به صورت قهوه ای، کم و بیش دایره ای، ناهموار و دارای حاشیه های نامنظم
– گاهی اوقات قسمت های فرسوده و زخم در حلقه های متمرکز شکسته قرار دارند
– لکه ها ممکن است سطحی و یا عمیق باشند و لکه های سطحی به زخم های عمیق تبدیل شوند
– ممکن است در مناطق مستعد بیماری نکروز داخلی  وجود داشته باشد.

در واقع کرم های سفید و کرم های میله ای به قسمت های آسیب دیده جذب می شوند و این امر باعث عمیق شدن لکه ها می گردد.

بیشتر بخوانید:بیماری ساق سیاه سیب زمینی

مدیریت جرب معمولی سیب زمینی

مدیریت جرب معمولی سیب زمینی در مزرعه شامل اصلاح و از بین بردن شرایطی است که برای رشد باکتری Streptomyces scabies مناسب است. یکی از این موارد جلوگیری از انبار کردن غده های سیب زمینی قبل از کاشت می باشد.
برخی از نکات مهم که در مدیریت مزرعه باید مورد توجه قرار بگیرند در ذیل آورده شده است:

  1. تناوب با محصولاتی که غده ای و ریشه ای رشد نمی کنند که از این طریق می توان از ایجاد گونه های تهاجمی زخم جلوگیری کرد
  2. خرید غده های بذرزاد و گواهی شده
  3. ضدعفونی بذرها و غده ها( در صورتیکه قبلا در مزرعه این بیماری مشاهده شده باشد بهتر است از غده های بذرزاد و گواهی شده استفاده کنیم و از ضدعفونی کردن به عنوان تنها راه کنترل بیماری بپرهیزیم)
  4. استفاده از ارقام مقاوم
  5. در مزارعی که به آب دسترسی داشته باشند، با مرطوب نگه داشتن زمین به مدت چند هفته، این بیماری در زمانی که غده های جوان در حال فرم گرفتن هستند، کاهش می یابد
  6. برای جلوگیری از استعمال کود یا مواد دیگری که تمایل به ساخت خاک بسیار قلیایی دارند، باید دقت زیادی شود. در راس این مواد آهک قرار دارد که خاصیت قلیا کنندگی فراوانی دارد. در مزارعی که بیماری جرب معمولی سیب زمینی مشاهده شده است نباید از کودهای مرغی جامد استفاده کرد
  7. یکی از بهترین روش ها برای مقابله با زخم ، استفاده از کودهای اسیدی به ویژه کودهایی که حاوی مقادیر سولفات آمونیاک است. اگر این عمل برای سه یا چهار سال پی در پی تکرار شود ، سرانجام خاک به اندازه کافی اسیدی (pH 5.2) می شود تا از رشد ارگانیسم زخم جلوگیری کند. مساله ای که در اینجا حائز اهمیت است این می باشد که ممکن است خاک برای سایر محصولات در تناوب یا حتی سیب زمینی بیش از حد اسیدی شود. اگر یک آزمایش سالانه از اسیدیته خاک انجام شود، می توان از این خطر جلوگیری کرد

بیشتر بخوانید: خرید کود مایع مرغی

روش دیگر : pH خاک را آزمایش کرده و از گوگرد مایع بنشت استفاده کنید تا pH خاک به 5.2 کاهش یابد. معمولاً گوگرد مایع بنشت عمل کندی دارد ولی اگر از گوگرد مایع بنشت استفاده کنیم بسیار موثرتر است و همچنین اگر یک سال جلوتر ازکاشت سیب زمینی استفاده شود تاثیر زیادی دارد. هر سال به آزمایش pH خاک ادامه دهید، به ویژه اگر کودهای اسیدی کننده نیز استفاده می شوند.

استفاده از گوگرد مایع بنشت یکی از بهترین روش ها برای مقابله با بیماری جرب معمولی سیب زمینی است.

تاثیر کودهای گوگردی بر عفونت غده های سیب زمینی آلوده به قارچ

در شرایط کمبود گوگرد (S) در خاک، برای جبران این کمبود از کودهای حاوی گوگرد استفاده می شود که این امرعلاوه بر تامین این عنصر برای گیاهان نیز موجب سرکوب قابل توجهی بر روی عفونت های قارچی از جمله سفیدک حقیقی و جرب معمولی سیب زمینی می شود.گوگرد مایع بنشت به وسیله کاهش PH خاک موجب اثر ضدباکتریایی می شود.پژوهش های زراعی که دردو سال متوالی در لهستان در قالب طرح خرد شده با فرم های مختلف گوگرد و غلظت های مختلف انجام گرفت حاکی از اثر ضدقارچی گوگرد مایع بر قارچ های Rhizoctonia solani و Streptomyces scabies بود.

استفاده از گوگرد مایع باعث افزایش معنی دار عملکرد غده در هر دو سال آزمایش شد. به طور کلی با افزایش غلظت گوگرد مایع و تیوسولفات پتاسیم کاهش قابل توجهی از میزان عفونت قارچ  Rhizoctonia solani مشاهده شد.

در ارتباط با اثر گوگرد مایع بر بیماری جرب معمولی سیب زمینی باید به این نکته اشاره کرد که با توجه به پژوهش های انجام شده ، گوگرد مایع با کاهش PH خاک، میزان و شدت عفونت باکتریایی را به طور چشمگیری نسبت به تیوسولفات پتاسیم کاهش داد.

بنابراین نتیجه می گیریم تاثیر گوگرد مایع بنشت نسبت به سایر کودهای حاوی گوگرد تفاوت چشمگیری دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.