بهترین-راه-کاشت-مرکبات-در-گلدان-درون-خانه

اگر قصد پرورش درختان پرتقال یا لیمو در خانه دارید در این مقاله قصد کردیم بهترین راه کاشت مرکبات در گلدان درون خانه را به شما توضیح دهیم. شاید درختان کوچک و زیبای مرکبات با میوه های نارنجی و زرد بسیار زیبا را در عکسهای فضای مجازی دیده و دوست داشته باشید که شماهم آنها را در خانه پرورش دهید.

در روند کاشت مرکبات در گلدان درون خانه ممکن است به یک سری مصائب و مشکلات برخرود کنید. ما 5 عدد از مشکلاتی که ممکن است در حین پرورش مرکبات در خانه مطرح، و راه حل آنها را توضیح میدهیم. بدین طریق بهترین راه کاشت مرکبات در گلدان درون خانه را خواهید شناخت.

بیشتر بخوانید:کود دهی مرکبات


5 اشتباه بزرگ در حین کاشت مرکبات در گلدان درون خانه 

5-اشتباه-بزرگ-در-حین-کاشت-مرکبات-در-گلدان-درون-خانه 
5-اشتباه-بزرگ-در-حین-کاشت-مرکبات-در-گلدان-درون-خانه

پرورش مرکبات در داخل خانه یکی از آرامش بخش ترین و زیباترین گیاهانیست که میتوانید در خانه بکارید.  با تمام جلوه های باشکوه و محصولات خوش طعم خود، به راحتی می توان فهمید که چرا این درختان در زمره بهترین گیاهان آپارتمانی در تابستان هستند. البته پرورش این گیاهان بهشتی به این سادگی ها هم نیست. البته اگر دستورالعمل هایی که در این مقاله آوردیم را دنبال کنید، این سختیها را می توانید از سر بگذرانید. به خصوص اگر از رایج ترین اشتباهاتی که باید اجتناب کنید آگاه باشید.

رسیدگیهایی که برای کاشت مرکبات در گلدان درون خانه باید در نظر بگیرید، تقریبا مشابه دیگر گیاهان آپارتمانیست. اما یکسری کارهاست که از انجام دادن آنها باید دوری کنید.

نکاتی که باید در کاشت مرکبات در خانه رعایت کنید

نور خورشید مانند آبیاری، یکی از موارد پایه ای بوده که در هنگام کاشت مرکبات درون گلدان در خانه به آن دقت کنید. دست کم گرفتن نور خورشید برای مرکبات به اندازه کافی یکی از اشتباهاتیست که انجام میدهند.

گاهی شاید حتی لازم باشد برای پرورش مرکبات در خانه از چراغ برای تامین نور کافی استفاده کنید. درختان مرکبات برای تولید میوه به نور زیادی نیاز دارند. در حالت ایده آل، آنها باید حدود هشت ساعت در روز در معرض نور مستقیم خورشید باشند. اگر این امکان پذیر نیست یا اگر در آب و هوای سرد زندگی می کنید، ممکن است به چراغ های رشد برای تکمیل نور طبیعی نیاز داشته باشید. شما باید درخت مرکبات خود را نزدیک یک پنجره آفتابی قرار دهید تا مطمئن شوید که در طول روز تا حد امکان نور دریافت می کند.

آبیاری بیش از حد مرکبات گلدانی

یکی از بدترین اشتباهاتی که در خانه انجام میدهند، آبیاری بیش از اندازه مرکبات خانگیست. اگر بیش از حد به درخت خود آبیاری کنید، می تواند منجر به پوسیدگی ریشه و مشکلات قارچی شود که بر سلامت میوه شما تأثیر می گذارد. درختان مرکبات دوست دارند ریشه هایشان مرطوب باشد اما خیس نباشد. قبل از آبیاری مجدد، اجازه دهید 2 تا 5 سانت بالای خاک خشک شود.

بیشتر بخوانید:بهترین کود برای درخت پرتقال

تاثیر کمبود کود بر رشد مرکبات آپارتمانی

خیلی از افزاد زمانی که شروع به کاشت درختان کوچک مرکبات در گلدان میکنند، اهمیت و تاثیر مرکبات بر رشد این گیاهان نازنین را فراموش میکنند. مرکبات برخلاف دیگر گیاهان آپارتمانی چون میوه تولید میکنند، در مقایسه با دیگر گیاهان آپارتمانی به کود زیادی اهتیاج دارند. بنابراین مطمئن شوید که از کود مخصوص برای درختان مرکبات استفاده می کنید. متخصصان استفاده از کود را هر 4 تا 6 هفته یکبار در طول فصل رشد توصیه می کنند.

بیشتر بخوانید:شرایط محیطی رشد مرکبات

خاک گلدان مناسب برای کاشت مرکبات در آپارتمان

درختان مرکبات نمی توانند خاک خیس را تحمل کنند، بنابراین استفاده از خاک گلدان با زهکشی خوب بسیار مهم است.یکی دیگر از مواردی که باید حتما به آن توجه کنید، سوراخ های کافی در انتهای گلدانست. این سوراخ ها از گیاهتان در هنگام آبیاری بیش از حد مراقبت میکند.

هرس کردن درختان مرکباتِ آپارتمانی

هرس-کردن-درختان-مرکباتِ-آپارتمانی
هرس-کردن-درختان-مرکباتِ-آپارتمانی

دانستن اینکه چگونه یک درخت لیمو (یا یک درخت پرتقال) را هرس کنید یکی از مهم ترین عوامل در حفظ سلامت مرکبات است. درختان مرکبات برای تولید میوه‌های سالم و جلوگیری از ازدحام بیش از حدِ شاخ و برگ، باید به طور منظم هرس شوند. پیشنهاد میکنیم درخت خود را در اوایل بهار قبل از شروع رشد جدید هرس کنید. با این حال، اگر آن بازه زمانی را از دست داده اید، همچنان باید بلافاصله شروع کنید.

اگر می خواهید از مرکبات آبدار در خانه خود لذت ببرید، از انجام این اشتباهات رایج خودداری کنید. می توانید درختان مرکبات سالم و پربار را در داخل خانه با کمی مراقبت و توجه پرورش دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.