بهترین-کود-برای-صیفی-جات

وقتی بدنبال بهترین کود برای صیفی جات می گردید حتما کود های ارگانیک کامل یا NPK را پیشنهاد می کنند.

مطمئنا بر این موضوع واقفید که باغ صیفی جاد مانند باغ های میوه تک محصولی نیستند. بدین معنا که باغبان صیفی جات یا سبزیجات مطئنا انواع مختلف را در باغ خود کشت می دهد. حال این سوال پیش می آید که آیا یک مدل کود برای همه صیفی جات قابل استفاده است؟ آیا زمان کود دهی به تمامی سبزیجات به یک صورت است؟ نحوه کود دهی چطور؟

در این مقاله ما راجع به الزامات کود دهی صیفی جات صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا پاسخ سوال هایتان را بگیرید.

بیشتر بخوانید:بهترین کود برای خیار

انتخاب بهترین کود برای صیفی جات

انتخاب بهترین کود برای صیفی جات یکی از دغدغه های متداول باغبانان است. اما سوال مهمتر این است که چه زمانی کود دهی را شروع کنیم؟

انسان برای انرژی و بقا به پروتئین ، چربی و کربوهیدرات نیاز دارد. گیاهان نیز برای رشد و تولید میوه به نیتروژن (N) ، فسفر (P) و پتاسیم (K) نیاز دارند. از بین 17 ماده مغذی مورد نیاز برای زنده ماندن گیاه ، این سه ماده مغذی مهمترین آنها هستند.

بنابراین بهترین کود برای صیفی جات کودی است که ازین سه عنصر غنی باشد.

بیشتر بخوانید:کود کامل سوسپانسیون npk 20 20 20

تاثیر نیتروژن بر صیفی جات

نیتروژن مسئول رشد برگ و ساقه گیاه است. این عنصر به تولید سلول های جدید ، آنزیم ها و رنگدانه ها کمک می کند.

تاثیر فسفر بر صیفی جات

تاثیر فسفر بر صیفی جات در فرآیند فتوسنتز بسیار مهم است. فرایندی که طی آن گیاه انرژی خورشیدی را به انرژی شیمیایی قابل مصرف تبدیل می کند. همچنین به رشد ریشه و تولید گل کمک می کند.

تاثیر پتاسیم بر صیفی جات

تاثیر پتاسیم بر صیفی جات در سلامت کلی گیاه مشخص می شود. پتاسیم باعث می شود گیاه در مقابل بیماری ها مقاوم شود. این عنصر به میوه دهی و رشد صیفی جات نیز کمک شایانی می کند.

بیشتر بخوانید:کمبود عناصر در گوجه فرنگی

بهترین خاک جهت کاشت صیفی جات

هیچ کودی در درجه اول نمی تواند ارزش داشتن خاک غنی از مواد مغذی و زهکشی خوب را جبران کند.

خاک باید با چند مورد اصلاح شود تا بارورتر و مناسب برای صیفی جات شود. این افزودنی ها مقدار مواد آلی موجود در خاک را افزایش می دهند. در کنار آن نیز بسیاری از ریزمغذی ها را برای گیاهان فرآهم می کنند. این ریزمغذی ها برای صیفی جات مانند مولتی ویتامین ها هستند. آنها به افزایش سلامت و ایمنی گیاه و افزایش قند میوه ها کمک می کنند.

برخی از اصلاحات خاک که برای باغ صیفی جات بسیار توصیه می شود را در ادامه آورده ایم.

  • کود گاوی کمپست شده
  • کستینگ های کرم خاکی
  • غبار سنگ
  • Bone Meal

این مواد جز اصلاحات مهم پیش از کاشت است.

حال مجموعه رویش پارس تمامی این مراحل را در تولیدات خود خلاصه کرده است. بدین معنا که شما بجای تهیه و اعمال این مراحل طاقت فرسا می توانید فقط از یک محصول ما استفاده کنید. مثلا استفاده از محصول هیومیک اسید و فولویک اسید رویش پارس موجب آماده سازی و افزایش سلامت خاک می شود. در کنار آن کود پلی میکرو را داریم که نیاز خاک به عناصر ریزمغذی را جبران می کند.

بهترین-خاک-جهت-کاشت-صیفی-جات

بیشتر بخوانید:کود هیومیک اسید مایع

کود کامل صیفی جات

بهترین کود جهت رشد و میوه دهی کامل صیفی جات، کود کامل صیفی جات است.

ممکن است از خود بپرسید خاکی که اصلاح شده باز به کوددهی نیاز دارد؟ پاسخ مثبت است!

صیفی جات جهخت رشد در کل طول فصل به مواد مغذی و رسیدگی نیازمندند. حتی خاکی که با مواد آلی تغذیه شده در زمان میوه دهی صیفی جات ممکن است ابتدا کمی ضعیف شود. در این زمان است که خاک به کود دهی عناصر اصلی نیاز پیدا می کند.

کود کامل حاوی سه عنصر اصلی نیتروژن، فسفر و پتاسیم است. این کود که به NPK نیز معروف است ترکیبات متفاوتی از سه عنصر را در اختیار قرار می دهد.

همانطور که گفته شد نیتروژن جهت سلول سازی، فسفر برای فتوسنتز و پتاسیم جهت مقاوم سازی استفاده می شود.

کود کامل سوسپانسیون npk 20 20 20  مجموعه رویش پارس، یک کود اعلا و چند منظوره است. این کود در تمامی مراحل رشد گیاه استفاده می شود. کود کامل NPK همان طور که از اسم آن مشخص است حاوی نیتروژن، فسفر و پتاسیم است. NPK 20 20 20 به معنی هر کدام از این عناصر به مقدار 20 درصد در واحد وزنی کود وجود دارد.

بیشتر بخوانید:خرید کود NPK (راهنمای کامل خرید)

خرید بهترین کود صیفی جات

شما زمانی که قصد خرید بهترین کود صیفی جات را داشته باشید به چندین عامل توجه خواهید کرد که ما در رویش پارس تک تک این عوامل را بررسی و مورد تحقیق قرار دادیم تا با رعایت حقوق مشتریمان و صداقت تمام محصول برتری را در اختیارتان قرار دهیم.

بهترین کودهایی که می توانید برای صیفی جات استفاده کنید را تا به الان در مقاله نام برده ایم. ابتدا جهت اصلاح خاک از کود هیومیک اسید و پلی میکرو استفاده کنید. سپس در هنگام رشد از NPK یا کود کامل رویش پارس می توانید استفاده نمایید.این محصولات هرکدام خواصی مختص به خودشان دارند. جهت اطلاع بیشتر از جزئیات هر محصول با متخصصان ما تماس حاصل فرمایید.

ما در رویش پارس توانسته ایم با استفاده از روش های مهندسی شده و پرسنل مجرب، بهترین کود NPK مایع  بازار را تولید کنیم و در کمترین زمان ممکن با حداقل هزینه نسبت به نمونه های مشابه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

خرید-بهترین-کود-صیفی-جاتبیشتر بخوانید:کود پلی میکرو

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.