قبل از معرفی بهترین کود برای خیار باید بدانید، خیار گیاهی است یکساله با شرایط و دانش پرورش خاص است. این گیاه مواد مغذی موجود در خاک را خیلی زود جذب و مصرف می کند. بنابراین بوته خیار برای رشد به مواد مغذی زیادی نیاز دارد پس باید با استفاده از کود این گیاه را تغذیه نمود.

یکی از شرایط رشد گیاه این است که خاک نباید شور باشد. اسیدیته بالا در محیط رشد برای این گیاه مثل سم است. به همین جهت به کشاورزان توصیه می شود که از کود مناسب با شرایط کود دهی مطلوبِ رشد استفاده کنند.

در ادامه مقاله بهترین کودی که می توانید برای رشد خیار استفاده کنید را معرفی می شود. در ادامه مطلب نحوه کود دهی را نیز به شما توضیح می دهیم. پس با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع برای خیار

بهترین کود جهت افزایش باردهی خیار

بهترین کود جهت افزایش باردهی خیار باید خصوصیاتی که در ادامه آورده شده است را دارا باشد.

  • کود باید تمامی نیازهای گیاه به مواد مغذی را برطرف نماید.
  • موجب بهبود رشد و افزایش مقاومت ریشه و اندام های هوایی گردد.
  • باعث اصلاح خاک و ترشح هرمون های رشد گردد. علاوه بر این باید موجب ایجاد آنزیم های طبیعی و پرتئین های مورد نیاز گیاه شود.
  • کود باید مقاومت گیاه را در برابر آفات و بیماری ها افزایش دهد.

مجموعه رویش پارس چندین محصول دارد که در این زمینه به کشاورزان کمک شایانی خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:علت تلخی خیار | راه حل جلوگیری از تلخ شدن محصول

بهترین-کود-جهت-افزایش-باردهی-خیار

بیشتر بخوانید:بهترین کود برای صیفی جات

کود کامل NPK برای خیار

گیاه خیار بعد از کاشت به مواد مغذی اصلی مانند نیتروژن، فسفر و پتاسیم نیاز مبرم دارد. این عناصر به وفور در کود کامل سوسپانسیون 20-20-20 رویش پارس یافت می شود. همانطور که گفته شد بوته خیار در تمامی مراحل رشد به مواد مغذی کمکی نیاز دارد. از طرفی این گیاه به دلیل جذب سریع مواد باید به صورت تدریجی تغذیه گردد. شما می توانید با ایتفاده از این محصول به صورت کود دهی در آبیاری این نیاز مبرم را رفع کنید.

بیشتر بخوانید:گلخانه خیار | همه چیز در مورد کاشت

مقدار استفاده را از صفحه این مصول که لینک آن در زیر قرار داده شده، مطالعه کنید.

در ضمن هنگام کود دهی به موارد زیر دقت نمایید.

  1. بهترین زمان محلول پاشی اوایل صبح یا عصر می‌باشد. توجه کنید که شرایط آب و هوایی نامساعد کیفیت کود دهی را پایین می آورد. مثلا در هنگام وزش باد یا احتمال بارندگی از کود دهی خود داری کنید. شرایط آب و هوایی نامساعد تاثیر مخربی بر راندمان کود دهی دارد.
  2. توجه داشته باشد، قبل از محلول پاشی حتی الامکان آبیاری انجام گیرد.
  3. در زمان گل دهی گیاه از کود دهی خود داری کنید.
  4. محلول پاشی باید به طرز موثر انجام پذیرد. یعنی محلول باید کل سطح پرگ را نیز خیس کند. بدین صورت گیاه از تمامی منافذ خود مواد مغذی را جذب می نماید.

بیشتر بخوانید:کود کامل سوسپانسیون npk 20 20 20

کود پلی میکرو 

یکی دیگر از بهترین کودهایی که می توان برای رشد خیار استفاده کرد، کود پلی میکرو است. این محصول می تواند با ترکیبات خاصش تمامی نیازهای گیاه به ریزمغذی ها خصوصا منیزیم، را در خیار رفع نماید. البته که باید پیش از استفاده از هر نوع کودی آنالیز خاک روی زمین انجام دهید. این عمل حتی پیش از کاشت محصول باید انجام بپذیرد. بدین صورت شما خواهید فهمید که ضعف زمین در کدام عناصر مغذی است.

سپس می توانید با تماس با متخصصان رویش پارس کود مناسب زمین خود را انتخاب نمایید.

بیشتر بخوانید:کود پلی میکرو

کود هیومیک اسید مایع برای اصلاح خاک

هیومیک و فولویک اسید در کنار کود آمینواسید رویش پارس می تواند کمک بسزایی در اصلاح خاک زراعی داشته باشد. این محصولات علاوه برا تاثیر بر میکروارگانیسم های مفید موجب افزایش فضا بین ذرات خاک می شوند. بدین صورت گردن اکسیژن در خاک بیشتر می شود. بنابراین ریشه های بوته خیار به راحتی به هوای مورد نیاز دسترسی پیدا می کند. همچنین ریشه فضای رشد بهتری در اختیارش قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید:کود هیومیک اسید مایع

خرید بهترین کود خیار

شما زمانی که قصد خرید بهترین کود خیار را داشته باشید به چندین عامل توجه خواهید کرد. ما در رویش پارس تک تک این عوامل را بررسی و مورد تحقیق قرار دادیم. بدین ترتیب با رعایت حقوق مشتریمان و صداقت تمام محصول برتری را در اختیارتان قرار دهیم.

بهترین کودهایی که می توانید برای رشد بوته خیار استفاده کنید را تا به الان در مقاله نام برده ایم. ابتدا جهت اصلاح خاک از کود هیومیک اسید و فولویک اسید مایع استفاده کنید. سپس پس از کاشت از کود کامل سوسپانسیون مایع 20-20-20 رویش پارس استفاده نمایید. این محصولات هرکدام در کنار کود پلی میکرو، تمامی نیازهای بوته خیار را برطرف می نماید.

ما در رویش پارس توانسته ایم با استفاده از روش های مهندسی شده و پرسنل مجرب، بهترین کود خیار بازار را تولید کنیم و در کمترین زمان ممکن با حداقل هزینه نسبت به نمونه های مشابه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

بیشتر بخوانید:3 راه درمانی برای زرد شدن برگ بوته خیار

خرید-بهترین-کود-خیار

 جهت اطلاع بیشتر از جزئیات هر محصول با متخصصان ما تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: 03131326055-03131326056

قیمت بهترین کود خیار

قیمت بهترین کود خیار در بازار متفاوت است. بسته به نیاز زمین شما چندین محصول با قیمت های مختلف را می توانید استفاده کنید. در هنگام خرید توجه داشته باشید که محصولات ارزان قیمت با کیفیت پایین نمی توانند بازدهی لارم را فراهم کنند و گاها ممکن است باعث آسیب به محصولات شما نیز بشوند. توصیه می شود به دنبال محصول با کیفیت و قیمت مناسب و بهینه باشید.

روند تولید در مجموعه ما به صورتیست که تمامی عوامل تاثیر گذار در قیمت به بهینه ترین حد خود رسیده اند. منفعتی که شما از مصرف این محصول تولیدی رویش پارس می برید در قبال هزینه ای که می کنید کاملا منطقی و مقرون به صرفه است.

جهت سفارش و خرید بهترین کود خیار با شماره های 03131326055-03131326056 تماس حاصل بفرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *