محلول پاشی گوگرد کلسیم مبارزه با آفت پسیل

محلول پاشی گوگرد کلسیم مبارزه با آفت پسیل


محلول پاشی گوگرد کلسیم (کود کلسیم پلی سولفیت) برای تغذیه برگی و مبارزه با آفت پسیل
آدرس : خراسان رضوی
زمان : تیرماه 1398
تصاویر ارسالی آقای مهندس رفیعی نماینده فروش مشهد


روش دفع آفت پسیل

کود کلسیم پلی سولفیت یک محصول همه کاره است. درواقع فرمولاسیون این محصول با یک تیر چند نشان میزند. یعنی علاوه بر تقویت و درمان بیماری های گیاهان، خاک زمین زراعی را اصلاح می نماید. بهمین دلیل است که محلول پاشی گوگرد کلسیم برای مبارزه با آفت پسیل استفاده میگردد.

آفت پسیل یکی از بیماریهای رایج درختان پسته در شهرهای مختلف ایران است.

بیشتر بخوانید:پسیل چیست | کنترل و دفع کامل آفت پسیل

کود کلسیم-گوگرد (کلسیم پلی سولفیت) جهت مبارزه با آفت پسیل

جهت درمان پسیل پسته و دفع این آفت می توان از روش ارگانیک و سموم شیمیایی استفاده نمود. آفت پسیل پسته یک معضل جدی برای باغدارن شده و سالانه به منظور مقابله با آن هزینه های بسیار زیادی می شود. یکی از خصوصیات این نوع آفت این می باشد که سرمای زیر صفر درجه را نیز به خوبی تحمل می کند و از بین نمی رود. وجود این آفت، به لحاظ اقتصادی نیز ضربه و خسارت جبران ناپذیری وارد می کند.

هر درخت پسته 20 سال طول می کشد تا به بهترین حالت ثمردهی خود برسد. در طول این بیست سال مراقبت های زیادی لازم دارد. نباید فراموش کرد که آب و هوایی خاص رشد این درخت کشت آن را دو چندان سخت نموده است. کشاورز باید چندین سال صبر کند و سرمایه زندگی خود را در گرو رشد این درخت قرار دهد. علاوه بر این آب و هوایی با تابستان های گرم و طولانی و زمستانی با سرمایی خشک را تحمل نماید.

بیشتر بخوانید:پسیل گلابی

بنابراین آفت زدن آن و عدم رسیدگی، برابر است با هدر رفتن یک عمر زحمت و تلاش. اخیرا استفاده از سموم شیمیایی در سطح جهانی یک روش منسوخ شده ای برای دفع این آفت است. بنابراین مجموعه رویش پارس تمام تلاش خود را گذاشت تا بتواند یک محصول ارگانیک جهت دفع این آفت از باغات میوه ارائه کند.

شما میتوانید از محلول پاشی گوگرد کلسیم برای مبارزه با آفت پسیل استفاده نمایید. این محصول علاوه بر دفع آفات پسیل پسته چند مزیت دیگر نیز برای باغاتان به ارمغان می آورد. این مزیت ها در ادامه نام برده شده اند.

بیشتر بخوانید:آفات و بیماری های گیاهان آپارتمانی

مزایا و ویژگی ها کود کلسیم پلی سولفیت

بسیاری از آب های زیر زمینی و چاه ها در ایران دارای عنصر سدیم هستند. ترکیبات سدیم موجب شوری خاک شما می شود. گاهی متوجه می شوید که با وجود آبیاری اصلی باز محصول با کیفیتی بدست نمی آید. با آنالیز خاک موجه خواهید شد که آب منطقه شما شوری بالایی دارد و خاک زمین شما را شور کرده است.

بیشتر بخوانید:کنترل پسیل گلابی | راه های پیشگیری و درمان

کلسیم موجود در کود کلسیم پلی سولفیت شوری خاک شما را تنظیم می کند. کلسیم با سدیم موجود در آب و خاک واکنش داده و نمک خنثی ای از آن حاصل می گردد. این واکنش شوری و قلیاییت خاک شما را تنظیم می کند.

اگر نسبت سدیم به کلسیم آب منطقه شما متناسب نباشد باید ازین کود استفاده کنید.

  • کاهنده pH خاک های قلیایی
  • نرم کننده خاک جهت نفوذ بهتر آب آبیاری
  • رها شدن مواد مغذی تثبیت شده در خاک
  • کمک به بازگرداندن رنگ سبز تیره به گیاهان
  • کنترل حشرات، قارچ ها و شانکر باکتریایی
  • سفید کردن و استریل کردن درختچه های زینتی بونسای
  • کنترل کرم ها، قارچ ها، انگل ها و کچلی حیوانات خانگی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.