گوگرد-مایع-برای-توت-فرنگی

با استفاده از گوگرد مایع برای توت فرنگی بسیاری از بیماریهای بوته توت فرنگی از بین می رود. ازین طریق محصول توت فرنگی تولید رنگ و طعم بهتری بخود میگیرد. نتیجتا فروش شما در بازار افزایش می یابد.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع


دفع آفات توت فرنگی توسط گوگرد مایع

بوته توت فرنگی غالبا از حملات همزمان و یا پی در پی کپک پودری و کنه عنکبوتی دو لکه ای رنج می برند. یکی از راه های موثر کنترل این دو ارگانیسم آسیب زای گیاهی استفاده از گوگرد مایع به صورت محلول پاشی است.

بیشتر بخوانید:محلول پاشی چیست؟

تاثیر کود گوگرد مایع بر توت فرنگی

آزمایشات بسیار دقیقی برای بررسی اثرات گوگرد مایع بر سفیدک پودری و کنه عنکبوتی دو لکه ای این گیاه انجام شد. شرح نتایج به این صورت می باشد که تعداد تخم و جمعیت کنه عنکبوتی دو لکه ای به وسیله کود مذکور به طور معناداری کاهش یافت و نیز بیماری سفیدک پودری کنترل گردید.

درمان بیماری های توت فرنگی 

بنابراین گوگرد علاوه بر خاصیت قارچ کشی و دفع آفات دارای اثر سرکوب کننده بر تولید تخم کنه عنکبوتی دو لکه ای توت فرنگی می باشد.

همچنین با توجه به حساسیت توت فرنگی در انبارداری و دوره کارنس بالای اکثر سموم می توان با استفاده از گوگرد مایع به کاهش استفاده از سموم مضر و سلامت جامعه کمک شایانی انجام داد.

بیشتر بخوانید:بهترین کود برای بلوبری

تاثیر کمبود گوگرد بر توت فرنگی

کمبود گوگرد در توت فرنگی اولین تاثیر خود را بر تغییر رنگ برگهای جوان میگذارد. ابتدا رنگ برگها به سمت کمرنگ متمایل و سپس بصورت پراکنده زرد میگردد. زرد شدن برگهای توت فرنگی میتواند در اثر کمبود نیتروژن نیز باشد اما کمبود نیتروژن ابتدا در برگهای مسن تر بچشم میخورد و برگهای جوان را ابتدا تحت تاثیر قرار نمیدهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.