کود-امولسیون-ماهی

در این مقاله راجع به نحوه و زمان استفاده از کود امولسیون ماهی یا همان مایع ماهی صخبت خواهیم کرد.

همانطور که میدانید در کنار نور خورشید و آبیاری گیاهان به عناصر مغذی نیز نیاز دارند. بخصوص زمین های زراعی و باغ ها که هرساله برداشت دارند و گیاهان مرتب عناصر مغذی را از خاک برداشت جذب می کنند. عناصر جذب شده باید جایگزین شوند. حال که به این نتیجه رسیدیم باید از کود استفاده کنیم، چرا از خود طبیعت برای تغذیه گیاهان استفاده نکنیم؟ کود ماهی یک نوع کود طبیعی یا ارگانیک بوده که از بقایای ماهی ها تولید میگردد.

بیشتر بخوانید:کود مایع ماهی و کود جلبک دریایی | راهنمای کامل

کود امولسیون ماهی چیست

امولسیون ماهی یا کود مایع ماهی برای گیاهان، یک کود مایع ارگانیک سریع الاثر است که از محصولات جانبی صنعت ماهیگیری تهیه می شود. سرشار از نیتروژن، فسفر و پتاسیم و عناصر کمیاب مانند کلسیم، منیزیم، گوگرد، کلر و سدیم است.

انتخاب کود ماهی به دلیل محتوای نیتروژن بالای آن، یک انتخاب عالی برای گیاهانیست که برگ های زیادی تولید می کنند. استفاده از مایع ماهی به ویژه به عنوان کود چمن در اوایل بهار مفید است.

فرق کود امولسیون ماهی با مایع ماهی

فرق-کود-امولسیون-ماهی-با-مایع-ماهی
فرق-کود-امولسیون-ماهی-با-مایع-ماهی

کود امولسیون ماهی تفاوتی با مایع ماهی ندارد. درواقع محتویات کود مایع ماهی در حالت فیزیکی امولسیون در بسته بندی ها ریخته می شود. به معنی علمی کلمه امولسیون دقت کنید.

امولسیون یعنی چه؟

امولسیون برای حالت فیزیکی بکار می رود که در محلول مایع آن ذرات جامد معلق وجود داشته باشد.

بهترین کود ماهی

بهترین کود ماهی کودی است که فرآیند طبیعی تولید آن با حوصله انجام شود زیرا علاوه بر تقویت گیاه، موجب تقویت خاک نیز می شود و با دادن یک نهاده ماهی مایع خوب بافت خاک خود را زنده کرده اید، در حالی که کود شیمیایی فقط خاک شما را تخریب می کند. به بیانی دیگر با مصرف این کود با یک تیر دو نشان زده اید. هم خاک را تقویت می کنید و هم محصول بهتری بدست می آورید.

بیشتر بخوانید:بهترین کود مایع ماهی در بازار

خرید کود امولسیون ماهی

شما زمانی که قصد خرید بهترین کود مایع ماهی داشته باشید به چندین عامل توجه خواهید کرد. ما در رویش پارس تک تک این عوامل را بررسی و مورد تحقیق قرار دادیم تا با رعایت حقوق مشتریمان و صداقت تمام محصول برتری را در اختیارتان قرار دهیم.

ما در رویش پارس توانسته ایم با استفاده از روش های مهندسی شده و پرسنل مجرب، بهترین محصولات بازار را تولید کنیم و در کمترین زمان ممکن با حداقل هزینه نسبت به نمونه های مشابه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

قیمت کود امولسیون ماهی در سال 1401

قیمت بهترین کود مایع ماهی در بازار متفاوت است. بسته به تولید داخل بودن کود یا وارداتی بودن آن قیمت ها فرق دارند. توصیه می شود به دنبال محصول با کیفیت و قیمت مناسب و بهینه باشید.

اکنون در سال 1401 قیمت کود مایع ماهی ماهی نوسان زیادی دارد و می توانید به راحتی قیمت ها و استعلام خود را با تماس گرفتن، از کارشناسان فروش رویش پارس بپرسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.