کدام-گیاهان-نیاز-بیشتری-به-کود-گوگرد-دارند؟

همانطور که قبلا گفتیم، تمامی گیاهان به عنصر گوگرد در فرآیند رشد خود نیاز دارد اما سوال اینجاست که “کدام گیاهان نیاز بیشتری به کود گوگرد دارند؟

برای اطلاع از مشخصات کود گوگرد مایع و پودری رویش پارس به لینک زیر مراجعه فرمایید:

گوگرد مایع

گیاهانی که حتما به کود گوگرد نیاز دارند

گیاهانی-که-حتما-به-کود-گوگرد-نیاز-دارند

گیاهانی-که-حتما-به-کود-گوگرد-نیاز-دارند

می پرسید که چه گیاهانی به کود گوگرد نیاز دارند، جواب ما همه گیاهان است. اما اگر بپرسید که چه گیاهانی به کود گوگرد بیشتری نسبت به سایر گیاهان نیاز دارند، آن زمان پاسخ ما در ادامه آورده شده است.

برخی از محصولات کشاورزی که نیاز بیشتری به گوگرد دارند عبارتند از:

  1. سبزیجات از خانواده کلم مانند: بروکلی، گل کلم، و کلم بروکسل.
  2. سبزیجات برگی مانند کاهو، اسفناج و کلم شمشیری.
  3. حبوبات مانند لوبیا، نخود و عدس.
  4. محصولات خانواده Allium مانند پیاز، سیر و شلغم.
  5. محصولات روغنی مانند کانولا، آفتابگردان و سویا.
  6. محصولات میوه ای مانند.سیب، انگور و توت فرنگی
  7. ذرت، پنبه و برنج نیز به کود گوگردی نیاز دارند.

چه گیاهانی به کود گوگرد نیاز ندارند؟

پس از پاسخ به سوال اصلی امروز (کدام گیاهان نیاز بیشتری به کود گوگرد دارند؟) به سراغ این پرسش می رویم که چه گیاهانی به کود گوگرد نیاز ندارند؟

پیش از این نیز به این پرسش پاسخ داده ایم که عنصر گوگرد بعد از سه عنصر اصلی یعنی NPK تاثیر گذار ترین عنصر و مهمترین عنصر مورد نیاز گیاهان برای رشد و بهبود مقاومت آن ها میباشد.

بعبارتی اگر گیاه دچار کمبود گوگرد باشد، همان عناصر اصلی (مانند نیتروژن) را نیز نمی تواند به خود جذب کند. بنابراین همه گیاهان به کود گوگرد نیاز دارند، اما این نیاز مقدار متفاوتی دارد. یکی از عوامل تاثیر گذار بر این نیاز گیاهان مقدار گوگرد موجود در خاک است.

تاثیر گوگرد موجود در خاک بر میزان مصرف کود گوگرد

حال به پاسخ به این پرسش می رویم که “آیا گوگرد موجود در خاک برای رشد گیاهان کفایت می کند یا حتما باید از کود گوگرد استفاده کنید؟ میرویم. نیاز گیاه به گوگرد همچنین به نوع خاکی که در آن رشد می کند، بستگی دارد، تاکید می کنیم که برای هر گیاه ممکن است تفاوت هایی در نیاز به گوگرد وجود داشته باشد، بنابراین در اولین مرحله آنالیز خاک زراعی خود یا خاک باغ خود را بگیرید.

چه نوع خاکی کود گوگرد را بهتر در خود حفظ می کند؟

خاک‌های با بافت متوسط و رسی با pH کمتر از ۷ ایده‌آل برای استفاده کود گوگرد هستند. در مقابل، خاک‌های شنی با pH بالاتر از ۷ چندان مناسب برای کود دهی با گوگرد نیستند. در هر صورت، برای استفاده از کود گوگرد، بهتر است ابتدا از تست خاک استفاده کنید تا بدانید کدام نوع خاکی بیشترین نیاز به گوگرد دارد و بر اساس آن اقدام به کوددهی کنید.

برای اطلاع بیشتر حتما با متخصصان ما در رویش پارس تماس حاصل فرمایید. سمت راست پایین صفحه روی آیکون واتس اپ کلیک کنید و مستقیما پرسش های خود را از متخصصان ما بپرسید.

گوگرد پودری یا گوگرد مایع؟ کدام بهتر است؟

در ادامه ابن مبحث که کدام گیاهان نیاز بیشتری به کود گوگرد دارند؟ ممکن است این سوال به ذهنتان خطور کند که کدام شکل از کود گوگرد برای گیاهان بهتر است؟ در مورد اینکه کدام نوع کود گوگردی (پودری یا مایع) برای این گیاهان بهتر است، هر دو نوع کود می تواند مؤثر باشد، اما بهترین نوع بستگی به نیازهای خاص گیاه و شرایط رشد دارد.

بیشتر بخوانید:مقایسه کود گوگرد مایع و کود گوگرد پودری | کدام بهتر است؟

کود گوگرد به عنوان یک منبع مهم برای عناصر غذایی برای گیاهان استفاده می شود. در بسیاری از موارد، کود گوگرد پودری و کود گوگرد مایع به عنوان یک منبع سولفور برای گیاهان استفاده می شوند. اما برای انتخاب بهترین شکل کود گوگرد برای گیاهان، باید به نیازهای ویژه گیاهانتان توجه کنید.

کدام گیاهان نیاز بیشتری به کود گوگرد پودری دارند؟

کود گوگرد پودری معمولاً بیشتر در دسترس است و می توان آن را در هر فصلی استفاده کرد. همچنین، کود گوگرد پودری می تواند برای تنظیم pH خاک مفید باشد و می تواند باعث کاهش قارچ ها و باکتری های خاکی شود. با این حال، اگر بخواهید کود گوگرد پودری را استفاده کنید، باید مطمئن شوید که آن را به اندازه کافی با آب مخلوط کرده و به طور موثر در خاک پخش کنید.

کدام گیاهان نیاز بیشتری به کود گوگرد مایع دارند؟

از سوی دیگر، کود گوگرد مایع معمولاً به عنوان یک منبع سریعتر و موثرتر برای سولفور در گیاهان استفاده می شود. همچنین، کود گوگرد مایع می تواند به ریشه های گیاهی کمک کند تا عناصر غذایی را بهتر جذب کنند و در نتیجه رشد و توسعه بهتری داشته باشند. اما این نوع کود ممکن است گاهی بیشتر هزینه داشته باشد و نیاز به مراقبت و استفاده بهینه دارد.

بنابراین، برای انتخاب بهترین شکل کود گوگرد برای گیاهان، باید به نیازهای گیاهانتان توجه کنید و با توجه به شرایط خودتان کود مدنظر را انتخاب کنید. 

با متخصصان ما در رویش پارس تماس حاصل فرمایید و پاسخ همه پرسش های خود را بگیرید.

Related articles

more
کود-ماهی-را-برای-چه-گیاهانی-می-توانید-استفاده-کنید

کود ماهی را برای چه گیاهانی می توانید استفاده کنید

شاید اگر قصد استفاده از کود ماهی را دارید این پرسش به ذهنتان خطور کند که اصلا کود ماهی را برای چه گیاهانی می توانید استفاده کنید؟ کود ماهی به دلیل دا...

1401 اسفند 19
علت-خشک-شدن-خرمای-مضافتی-و-راه-حل-آن

علت خشک شدن خرمای مضافتی و راه حل آن

در این مقاله به علت خشک شدن خرمای مضافتی و راه حل آن می پردازیم. خرمای مضافتی شهر بم که در استان کرمان ایران واقع شده است، با نام "خرمای بم" شناخته می...

1401 اسفند 19
انواع-روش-های-از-بین-بردن-علف-های-هرز

انواع روش های از بین بردن علف های هرز

انواع روش های از بین بردن علف های هرز خیلی به نوع علف هرزی که اطراف گیاه یا درخت شما روئیده است بستگی دارد. برای از بین بردن علف های هرز، می‌توانید به...

1401 اسفند 19
ساده-ترین-راه-های-جلوگیری-از-سرما-زدگی-درختان-و-شوری-خاک

جلوگیری از سرما زدگی درختان و شوری خاک

...

1401 اسفند 19
علت-ریزش-گل-انار-و-جلوگیری-از-آن

علت ریزش گل انار و راه جلوگیری

...

1401 اسفند 19
کود-مرغی-برای-انار

کود مرغی برای درخت انار

...

1401 اسفند 19
تاثیر-نمک-بر-درخت-انار

تاثیر نمک بر درخت انار

...

1401 اسفند 19
کود-مرغی-و-هر-آنچه-که-باید-درباره-آن-بدانید

کود مرغی | هر آنچه که باید درباره آن بدانید

...

1401 اسفند 19
جدیدترین-تکنولوژی-های-کشاورزی-تا-سال-2023

جدیدترین تکنولوژی های کشاورزی تا سال 2023

...

1401 اسفند 19
درمان-بار-ندادن-پسته-افزایش-باردهی-پسته

درمان بار ندادن پسته | افزایش باردهی پسته

...

1401 اسفند 19

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

ارسال نظر

best sellers

more