تاثیر-گوگرد-مایع-بر-گوجه-فرنگی

تاثیر-گوگرد-مایع-بر-گوجه-فرنگی


تاثیر گوگرد مایع بر گوجه فرنگی به حدی بارز است که براحتی میتوانید روند پیشرفت گیاه خود را بعد از استفاده کود، مشاهده نمایید.  می تواند به پرورش گوجه آبدار و قرمز کمک کند اما وقتی برگها زرد می شوند یا گوجه در مرحله ی آخر نارس است،گوگرد مایع می تواند هم برای خاک تاثیر گذار باشد و هم روی برگها به عنوان قارچ کش و حشره کش عمل کند.

گوگرد تنها قارچ کش گواهی شده ای هست که ما می توانیم برای محصولات ارگانیک استفاده کنیم.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع ارگانیک

تغذیه خاک

خاک های شنی با کمبود گوگرد مواجه هستند و این در حالی است که گوجه تنها به گوگرد در مقدارهای کوچک به عنوان ریز مغذی نیاز دارد. گوگرد هم به شکل و فرم محصول ما و هم به عطر و طعم آن کمک میکند. گیاه های گوجه با برگ های زرد و سبز کمرنگ هم چنین بزرگ نیاز بیشتری به جذب گوگرد از طریق خاک دارند. مقدار گوگردی که باید به خاک اضافه شود به نسبت 7 لیتر در هکتار است. وقتی گوجه ها کوچک هستند روی خاک کار کنید البته محلول پاشی گوگرد مایع برای رنگ آوری فراموش نشود. بنابراین یک مدل تاثیر گوگرد مایع بر گوجه فرنگی را میتوان اصلاح خاک دانست.

بیشتر بخوانید:گوگرد مایع | تمام مطالبی که پیش از خرید باید بدانید

درمان لکه های زرد روی برگ های گوجه فرنگی

اسپورهای کپک پودری در اواخر فصل ممکن است از طریق باد به گیاهان گوجه منتقل شوند. این قارچ باعث به وجود آمدن لکه های زرد روی برگ های گیاه گوجه و در نهایت مرگ آنها می شود. گوگرد میتواند جهت کاهش آلودگی ها روی گیاهان اسپری شود. دیگر آفت های گوجه فرنگی و میوه های زراعی نیز میتوانند توسط گوگرد کنترل شوند یعنی گوگرد مایع بنشت می تواند چندین کاربرد داشته باشد.

بیشتر بخوانید:5 راه برای درمان میوه ندادن گوجه فرنگی

گوگرد-مایع
گوگرد-مایع

مشاوره-رایگان-و-سفارش-محصولاستفاده از گوگرد برای گوجه فرنگی

از گوگرد مایع می توان به صورت محلول پاشی برای دفع آفات, قارچ ها و رنگ آوری گوجه استفاده کرد. در این روش باید برگها و ساقه های گیاه گوجه را به آرامی پوشش دهید. گوگرد مایع با توجه به حلالیت صد در صدی و فرم تیوسولفات خاصیت قارچ کشی فوق العاده قوی دارد.

بیشتر بخوانید: علائم کمبود گوگرد در گیاهان

نشانه های کمبود گوگرد در گوجه فرنگی

در گیاهان گوجه فرنگی نشانه های کمبود گوگرد به سرعت گسترش پیدا می کند. ابتدا برگ های بالایی شروع به زرد شدن میکنندسپس آنتوسیانین(رنگ آبی یا قرمز یا بنفش که معمولا در گیاهان دیده میشود) در برگها و ساقه ها (برگ های کوچک با بافت سخت و ساقه های نازک) گسترش پیدا می کند.

بیشتر بخوانید:کود گوگرد اصل

در بوته هایی که دچار کمبود گوگرد می باشند برگها سفت و رو به پایین هستند و رنگ آنها نیز معمولا از یک طیف زرد سبز به رنگ کاملا زرد تغییر می کند همچنین ساقه, برگ و گلبرگ به بنفش تبدیل می شوند. نقاط نئوکراتیک در حاشیه ها , برگ های بزرگتر و در ساقه ها ظاهر می شوند.

از مزیت های گوگرد مایع بی خطر بودن آن برای محلولپاشی است و شما می توانید با خیال راحت از گوگرد مایع به عنوان اصلاح کننده خاک یا برای قارچ کشی و رنگ آوری در گوجه استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:هرس کردن گوجه فرنگی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.