تاثیر-پتاسیم-هیپوسولفیت-مایع-بر-محصولات-جالیزی

تاثیر پتاسیم هیپوسولفیت مایع بنشت بر محصولات جالیزی هندوانه، طالبی، خربزه، ملون

مزایای استفاده از پتاسیم هیپوسولفیت بر روی میوه و محصولات جالیزی

پتاسیم یک ماده مغذی ضروری است که در پردازش های فیزیلوژیک حیاتی برای رشد و بهره وری گیاه, نقش مهمی دارد. محصولات میوه مثل گوجه فرنگی, خربزه, هندوانه و محصولات جالیزی جهت حفظ ساختار برگ و همچنین کمک کردن به انتقال شکر و ذخیره سازی نیاز زیادی به پتاسیم دارند.

بیشتر بخوانید:گلخانه گل رز شهرستان گلپایگان اصفهان (کود پتاسیم هیپوسولفیت)

تاثیر پتاسیم هیپوسولفیت بر طعم و بوی محصولات جالیزی

یک ویژگی مهم از میوه که برای مصرف کننده ارجحیت دارد شیرینی آن است که ارتباط مستقیم با میزان کافی پتاسیم دارد. تقریبا همه ی پتاسیمی که در بافت گیاه هست از ریشه گرفته می شود و ریشه ها آن را از خاک تامین می کنند بنابراین تغذیه ی خاک برای ما بسیار مهم است.

تامین پتاسیم خاک و جذب گیاه بر اساس فاکتور های محیطی و گیاه تنظیم شده اند. برای مثال در بسیاری از قسمت ها جذب پتاسیم عمدتا در مرحله ی رویشی گیاه( وقتی که از رشد ریشه توسط کربوهیدارت جلوگیری نشده باشد) اتفاق می افتد.

افزایش کیفیت محصولات جالیزی با استفاده از پتاسیم هیپوسولفیت بن شت

در طول توسعه ی تولید مثل, رقابت بین دو گروه میوه جات و سبزیجات ممکن است باعث محدود کردن رشد ریشه و جذب مواد مغذی مثل پتاسیم شود و از آنجایی که میوه در مرحله ی رشد و توسعه برای انتقال شکر و وارد شدن آن به میوه به پتاسیم نیاز دارد باید نیاز محصول را با هیپوسولفیت تامین کنیم زیرا هیپوسولفیت بن شت نفش بسزایی در کیفیت و بازدهی میوه ها دارد.

مطالعات قبلی در رابطه با کنترل محیط نشان داده است که تامین پتاسیم خاک و محلولپاشی آن در طول رشد گیاه و رسیدن محصول, می تواند پارامتر های کیفیتی مثل استحکام میوه, قند و شیرینی میوه و همچنین سطح اسکوربیک اسید و بتاکاروتن( یک رنگدانه قرمز نارنجی است که در گیاهان و میوه ها یافت می شود) میوه هایی مثل هندوانه,خربزه… را بهبود دهد.

افزایش پتاسیم از 120 تا 240 mg•L-1 در یک سیستم هیدروپونیک باعث افزایش غلظت قند میوه هایی مثل هندوانه و خربزه می شود. افزایش کود خاک برای گیاهان کاشت شده به دلیل کاهش رشد ریشه همچنین به دلیل رقابت محل های اتصال ریشه ها برای یون های مثبت مثل NH4+ در مرحله ی تولید مثل ممکن است همیشه کمبود پتاسیم را جبران نکند.

مزیت های پتاسیم القا شده به خاک همچنین می تواند روی فاکتور های زیادی از جمله تامین پتاسیم,دوز آن, مرحله ی توسعه ی گیاه, شرایط آب و هوایی و خصوصیات شیمیایی و فیزیکی خاک تاثیر بگذارد.

نحوه مصرف پتاسیم هیپوسولفیت بن شت برای محصولات جالیزی

بر اساس بعضی از تحقیقات به این نتیجه رسیدیم که محلولپاشی هیپوسولفیت برای بالا بردن کیفیت میوه بسیار اثر گذار تر از کود غیر ارگانیک (potassium chloride, KCL) می باشد. پتاسیم کلرید به طور وسیع به عنوان منبعی از پتاسیم استفاده می شود ولی به خاطر شوری و رطوبتی که دارد برای محلول پاشی مناسب نیست و به جای آن بهتر است از هیپوسولفیت بن شت به دلیل کیفیت بالا و نداشتن حتی یک درصد کلر برای محلولپاشی استفاده کنیم.

محلولپاشی باعث خرابی فرم و شکل محصول ما نمی شود و ریسک کریستالی شدن را کاهش می دهد.

هدف از این مطالعه ارزیابی اثرات محلول پاشی هیپوسولفیت بن شت بر روی کیفیت هندوانه و خربزه بود که باعث افزایش اندازه ی میوه,وزن, استحکام, شیرینی و غلظت اسید اسکوربیک و بتاکاروتن(رنگ میوه) می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.