بهترین-کودهای--ارگانیک-معرفی-انواع-آن

در این مقاله سعی داریم بهترین کودهای ارگانیک | و به معرفی انواع آن بپردازیم

همانطور که می دانید گیاهان با کودهای ارگانیک بسیار سازگارتر از کودهای شیمیایی هستند. اما کودهای ارگانیک چیستند و چگونه می توانید از آنها برای بهبود باغ خود استفاده کنید؟

کود ارگانیک چیست

کودهای ارگانیک بر خلاف انواع شیمیایی این محصولات از مواد یکتایی تولید و بر اساس نیازهای زمین زراعی شما مهندسی می گردند. بهترین کودهای ارگانیک | معرفی انواع آن بسته به مواد شیمیایی مورد نیاز باغ شما می توانند از منابع گیاهی حیوانی یا معدنی تهیه شوند لازمه ارگانیک بودن یک کود طبیعی این است که مواد اولیه آن از خود طبیعت گرفته شده باشد.

تفاوت اصلی کودهای ارگانیک با کودهای شیمیایی

تفاوت-اصلی-کودهای-ارگانیک-با-کودهای-شیمیایی
تفاوت-اصلی-کودهای-ارگانیک-با-کودهای-شیمیایی

برتری کودهای ارگانیک نسبت به کودهای شیمیایی طبیعی بودن و سازگاری آن با محیط زیست بوده که در بلند مدت تاثیر مخرب کودهای شیمیایی را بر گیاه نخواهد داشت. در مقایسه سرعت تاثیر و نفوذ کودها میتوانید کودهای شیمیایی را بهتر از کودهای ارگانیک بدانیم. اما این تنها برتری کودهای شیمیای نسبت به کودهای ارگانیک است.

کودهای ارگانیک به طرزی آهسته رهش محسوب می گردند.

معرفی بهترین انواع کودهای ارگانیک 

معرفی-بهترین-انواع-کودهای-ارگانیک 
معرفی-بهترین-انواع-کودهای-ارگانیک

همانطور که در بالا گفتیم زمانی که میخواهید سریعا مواد مغذی را به گیاه برسانید کودهای ارگانیک انخاب خوبی نیستند. وقتی از کود ارگانیک استفاده می کنید باید وقت کافی برای تجزیه مواد موجود در کود توسط میکروارگانیسم ها در خاک در نظر بگیرید تا این میکروارگانیسم ها عناصر مغذی قابل مصرف برای گیاهان را تولید کنند.

کودهای ارگانیک گیاهی یکی از بهترین کودهای ارگانیک | معرفی انواع آن

کودهای ارگانیک گیاهی در مدت زمان کمتری نسبت به انواع دیگر این کودها تجزیه می گردند. این مواد، مانند پودر یونجه یا کمپوست، به افزایش زهکشی و حفظ رطوبت در خاک های ضعیف کمک می کنند. سایر کودهای گیاهی عبارتند از:

  • کنجاله دانه پنبه
  • ملاس
  • گیاهان پوششی حبوبات
  • کود جلبک دریایی
  • کود کمپوست چای

بیشتر بخوانید:کود مایع ماهی و کود جلبک دریایی | راهنمای کامل

کودهای حیوانی یکی از بهترین کودهای ارگانیک | معرفی انواع آن

کودهای حیوانی در دسته کودهای ارگانیک محسوب می گردد. فضولات دامی، کود پودر استخوان، کود پودر خون، نیتروژن بسیاری به خاک می افزایند. این کودها برای درختانی که برگ های زیادی دارند تاثیر بسیار خوبی دارد. کودهای ارگانیک حیوانی تاثیر بسیار خوبی در هفته های اول برای رشد گیاهان دارند.

انواع کودهای حیوانی که مواد اولیه ارگانیک تشکیل شده اند:

کودهای ارگانیک حیوانی تولیدی رویش پارس

با کلیک بر لینک های زیر به صفحه محصولات منتقل می شوید.

کودهای ارگانیک بر پایه مواد معدنی

کودهای ارگانیک بر پایه مواد معدنی یکی از بهترین انواع این کودها هستند. کشاورزان عموما این نوع کودها را برای گیاهان حساس به اسیدیته یا pH استفاده می کنند. در ادامه انواع این کودهای ارگانیک معدنی را به شما معرفی می کنیم.

کودهای حاوی عناصر معدنی مانند کلسیم، مس، کودهای حاوی گوگرد و … از جمله کودهای ارگانیک محسوب می گردند.

کودهای ارگانیک بر پایه مواد معدنی تولیدی رویش پارس

بیشتر محصولات شرکت رویش پارس بر پایه مواد معدنی سازگار با محیط زیست تولید شده اند. یکی از برتریهای این نوع کودهای ارگانیک سرعت جذب بالای آنهاست. با کلیک بر هرکدام از لینک های زیر به صفحه محصول منتقل شده و اطلاعات آن محصول را می توانید مطالعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.