استفاده-از-کاه-و-کلش-در-باغ-بعنوان-کود

استفاده از کاه و کلش در باغ بعنوان کود، یکی از روشهای جلوگیری از رشد علفهای هرز نیز محسوب میگردد.

آیا تا بحال از کاه و کلش در باغ استفاده کردید؟ میدانستید که متصصان علاقه زیادی به استفاده از این ماده ارگانیک و طبیعی در باغها دارند؟

میدانستید که کاه و کلش هم جلو رشد علفهای هرز را میگیرد هم میتواند بعنوان ماده مغذی برای خاک عمل کند.

این ایده ساده اما بسیار تاثیر گذار میتواند بخوبی در قسمتها خارجی باغ شما را کاور کند. همانطور که گفتیم استفاده از کاه و کلش در باغ بعنوان کود میتواند از رشد علفهای هرز نیز جلوگیری کند. بنابراین تعجبی ندارد که متخصصان کشاورزی  استفاده از این روش را توصیه بسیار کردند.

در ادامه راجع به روش استفاده از کاه و کلش در باغ بعنوان کود و راهی برای جلوگیری از رشد علفهای هرز صحبت میکنیم. با ما تا انتها همراه باشید.


استفاده از کاه در باغ

استفاده-از-کاه-در-باغ

استفاده-از-کاه-در-باغ

در زیر روش استفاده از کاه در باغ را از دیدگاه متخصصان با جزئیات توضیح میدهیم.

اریک دی بوئر، متخصص باغبانی، می‌گوید: کاه در باغ بهتر است مانند مالچ استفاده شود، بنابراین به عنوان مانعی برای محافظت در برابر جوانه ‌زنی علف‌های هرز و همچنین برای محافظت از خاک در برابر آفتاب برای افزایش احتباس آب در خاک استفاده می‌شود.

با این حال، مزایای آن به همین جا ختم نمی شود. در ادامه سه مزیت اصلی استفاده از کاه و کل در باغ را آوردیم.

استفاده از کاه و کلش در باغ بعنوان کود و جلوگیری از رشد علف هرز

استفاده-از-کاه-در-باغ-برای-جلوگیری-از-رشد-علف-هرز

استفاده-از-کاه-در-باغ-برای-جلوگیری-از-رشد-علف-هرز

یکی از مشکلات باغداران و کشاورزان رشد علف هرز در باغ است. اگر میخواهید از شر علف هرز در باغ آزاد شوید، یکی از راه ها استفاده از کاه در باغ است. کاه و کلش بطور ژنتیکی دشمن علفهای هرز است و از طرفی میتواند رطوبت خاک را حفظ کند و در زمان کم آبی و در فصلهای خشک که بارش باران کمتر است، رطوبت خاک را مرطوب نگه دارد. به این دلیل است که بسیاری از متخصصان استفاده از کاه در باغ را توصیه کردند.

استفاده از کاه در باغ بعنوان کود

علاوه بر مزیتهایی که در بالا گفتیم، کود میتواند بعنوان یک منبع لایزال مواد ارگانیک برای خاک عمل کرده و در حقیقت یک کود ارگانیک برای خاک محسوب گردد.

استفاده از کاه و کلش در باغ بعنوان کود و حفظ رطوبت خاک

استفاده-از-کاه-برای-حفظ-رطوبت-خاک

استفاده-از-کاه-برای-حفظ-رطوبت-خاک

کاه اگر مانند مالچ در باغ استفاده گردد، تاثیر صدچندانی دارد. کاه از خاک در برابر نور خورشید محافظت می کند، به این معنی که محصولات شما می توانند آزادانه با علف های هرز کمتر و به طور شگفت انگیزی رطوبت بیشتر رشد کنند. راجر سنت هیلر، بنیانگذار Gardening Boost، می گوید: «کاه به حفظ رطوبت و بهبود زهکشی کمک می‌کند و گیاهان را هیدراته و سالم نگه می‌دارد».

لیندسی هایلند، توضیح می دهد: مالچ پاشی با کاه راه بسیار خوبی برای مرطوب و خنک نگه داشتن خاک و به کاهش فرسایش کمک می کند. این به این دلیل است که این ماده به عنوان یک عایق طبیعی عمل می کند که گیاهان سبزی را سالم نگه میدارد.

لیندزی می‌افزاید: «همچنین می‌توانید با مخلوط کردن کاه و خاک، برای کمک به بهبود حفظ رطوبت و محتوای مواد مغذی، آن را به عنوان یک اصلاح برای خاک استفاده کنید».

استفاده از باکتری های مفید کاه و کلش برای خاک

شاید شنیده باشید که استفاده از کاه و کلش برای سبزیجات تاثیر بالایی دارد و محصولات دیگر نیازی به آن ندارند. اما مسئله اصلی در اینجاست میتوانید از کاه برای تمامی گیاهان استفاده نمایید.

کاه از باکتری های مفید موجود در خاک حمایت می کند. برودی می افزاید: این باکتری ها، اغلب از نوع پروتوزوا (Protozoa)، برای تجزیه مواد آلی در خاک و ایجاد محیطی سالم برای رشد گیاهان مهم هستند.

با توجه به مواردی که در بالا گفتیم، بد بنظر نمیرسد که به استفاده از کاه و کلش در باغ بعنوان کود فکر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.