از-بین-بردن-قارچ-ها-و-آفات-با-گوگرد-مایع

از بین بردن قارچ ها و آفات با گوگرد مایع یکی دیگر از خواص این محصول است. همانطور که می دانید گوگرد مایع را می توانید در حین آبیاری و از طریق جذب ریشه ها و همچنین اسپری آن روی شاخ و برگ گیاهان استفاده کنید.

یکی از خواص گوگرد مایع علاوه بر تقویت گیاه، ویژگی ضد قارچ و آفت بودن آن است. اختلاط گوگرد مایع جهت درست کردن اسپری حشره و قارچ کش یک الفبایی دارد که باید آن را رعایت کنید.

بیشتر بخوانید:فواید گوگرد مایع در کشاورزی


اسپری گوگرد مایع برای گیاهان

استفاده از گوگرد برای کنه ها، تریپس ها (ریشک باز) و پسیل ها نه تنها موثر است، بلکه سمیت بسیار کمتری نسبت به سایر گزینه های آفت کش های شیمیایی دارد. به گفته خدمات توسعه تعاونی دانشگاه کلمسون، گوگرد ممکن است تحریک کننده پوست و چشم باشد، اما برای انسان و سایر پستانداران غیرسمی است.

بنابراین از بین بردن قارچ ها و آفات با گوگرد مایع یک برتری عمده نسبت به مواد شیمیایی دارد و آن هم ارگانیک بودن آن است.

بیشتر بخوانید:علت اصلی پیچ خوردگی و زردی برگ مرکبات

چه زمانی از اسپری گوگرد مایع برای آفت کشی استفاده نکنیم

هنگامی که دمای محیط به بیش از 27 درجه سانتی گراد یا 80 درجه فارنهایت می رسد، از روش اسپری گوگرد مایع بر شاخ و برگ گیاهان استفاده نکنید. پس از استفاده از گوگرد مایع بهتر است 20 تا 30 روز بعد از آن از حشره کش های شیمیایی استفاده نکنید.

از بین بردن قارچ ها و آفات با انواع کود های گوگردی  

گوگرد را می توانید در چند حالت فیزیکی خریداری کنید. گوگرد مایع و گوگرد های پودری از انواع کودهای گوگردی هستند که در بازار ایران پیدا می کنید. حالات دیگر آن مانند وقتی خمیری شکل یا پودر بسیار ریز باشد را می توانید از گوگرد پودری خودتان درست کنید.

برای استفاده از گوگرد جهت آفت کشی یا جلوگیری از رشد قارچ ها، ابتدا نوع حشره یا قارچ را بشناسید. تحقیق کنید که آیا گوگرد بر این آفت تاثیر گذار هست یا خیر؟ البته برای قدم اول، بهتر است ابتدا ببرسی کنید که ایا گوگرد با گیاهان شما سازگار هست یا نه؟

بیشتر بخوانید:تاثیر گوگرد مایع بر رفع شوری خاک

روش تولید اسپری گوگرد مایع 

چه در حال ساخت اسپری گوگرد برای کپک پودری یا به عنوان حشره کش هستید، مهم است که گوگرد را با آب در مقادیر مشخص شده در برچسب محصول مخلوط کنید. دستورالعمل‌های خاص ممکن است بسته به محصول گوگردی که انتخاب می‌کنید و نوع گیاه یا درختی که اسپری می‌کنید متفاوت باشد. این برای حالتیست که شما گوگرد را بصورت پودری تهیه می کنید.

رویش پارس محصول گوگرد مایع را بصورت مستقیم تولید نموده و می توانید از آن مستقیما بعنوان کود و آفت کش برای گیاهتان استفاده کنید.

موارد ایمنی در هنگام استفاده از گوگرد از بین بردن قارچ ها و آفات

مواردی ایمنی وجود دارد که در هنگام استفاده از گوگرد بعنوان کود یا سم پاشی باید از آن ها اطلاع داشته و رعایت بنمایید.

  • پیش از هر کاری هنگام محلول پاشی گوگرد مایع از دستکش استفاده کنید. گوگرد می تواند موجب تحریک پوست شود
  • در روز هایی که باد می وزد از گوگرد پاشی خود داری نمایید.
  • اگر گوگرد با لباس یا پوست شما برخورد کرد، لباس را جدا کرده و بشویید، همچنین در مورد پوستتان، قسمت آلوده را از 15 تا 20 دقیقه زیر آب بگیرید تا تمیز گردد.
  • اگر اسپری گوگرد به چشم شما پاشید، چشمان خود را به مدت 15 تا 20 دقیقه با آب تمیز بشویید.
  • اگر از لنزهای تماسی استفاده می کنید آنها را بردارید.
  • اگر سوزش پوست یا چشم دارید، یا اگر گوگرد را استنشاق یا بلعیدید، جهت کنترل سموم یا پزشک خود تماس بگیرید تا مشخص شود چه درمان دیگری ممکن است مورد نیاز باشد.
  • هنگام گرده افشانی گوگرد پاشی نکنید
  • از استفاده بیش از اندازه گوگرد و نفوذ آن به آب های زیر زمینی خود داری کنید

بطور کلی تمامی محصولات رویش پارس دستور مصرف مختص به خود را دارند که روی محصول خریداری شده قرار گذاشته شده است. می توانید به راحتی آن را مطالعه و طبق دستور محصول را مصرف کنید.

از طرفی هر گونه سوالی در مورد رقیق سازی یا اختلاط محصول گوگرد رویش پارس دارید می توانید با متخصصان ما تماس حاصل فرمایید.

محصولات گوگردی رویش پارس:

گوگرد مایع، کود هیومیک اسید مایع گوگرد دار ، کود مایع ماهی بن فیش ، و گوگرد های پودری

 

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.